• cem adrian'ın bu akşam şahsımıza dokunacak bi parçası daha hoş geldi aramıza. eylül ne güzel bi ay olacak yeni albümle.

ben seni çok sevmiştim, belki zordu anlaması sessizliğimden. anlayamadı beni, gözlerimi okuyamadıysa demek ki.

sözleri ise;

"bir istiridyenin kıymetli incisini sakladığı gibi saklarım seni...
    bir bahar dalının narin tomurcuklarını sakındığı gibi korurum seni...
    çok derin...
    derinlerimde ellerin...
    bir armağan gibi tanrı'dan bana...
    kış güneşinde altın kirpiklerin...

ben seni çok sevdim...
    ben seni çok sevdim...
    belki zordur anlaması sessizliğimden...

ben seni çok sevdim...
    ben seni çok sevdim...
    sen oku kelimeleri gözlerimden."

edit: şarkı sözlerinde tekrara düştük, şarkıya çok kaptırdıysak yaşanılanlara demek ki.

yillar sonra gelen edit; seviyoruz sandığımız zamanlar olmuş. ta ki hakikatini yasayasiya kadar. gozleri okumak ise hala cok muhim. gozlere gelmiyorsa o duygu, görmüyorsan tiri viri o is azizim.
  • cem adrian'ın eylül'de çıkaracağı yeni albümü şeker prens ve tuz kral'dan bir şarkı.

bir istiridyenin kıymetli incisini sakladığı gibi saklarım seni...
    bir bahar dalının narin tomurcuklarını sakındığı gibi korurum seni...
    çok derin...
    derinlerimde ellerin...
    bir armağan gibi tanrı'dan bana...
    kış güneşinde altın kirpiklerin...

ben seni çok sevdim...
    ben seni çok sevdim...
    belki zordur anlaması sessizliğimden...

ben seni çok sevdim...
    ben seni çok sevdim...
    sen oku kelimeleri gözlerimden...

...

şeker prens ve tuz kral - eylül / 2013
    söz & müzik: cem adrian
  • hayatta sarf edilecek en aciz ve aynı zamanda en samimi tümcedir. acizdir çünkü yalansızdır, karşılık beklemeksizin dudakların arasından dökülüverendir. samimidir çünkü yalansızdır, ne ise odur, kasmaya gerek görülmeksizin sarf edilendir. sorguya alınacak hali yoktur, bazı cevapların soruları bellidir; bazı soruların cevapları belli olduğu gibi. tartışmasızdır. alacak, verecek ilişkisi olmayandır. bir ifadedir, yahut biçimi. ötesi zaten dolaysızdır. gerçektir, nefes alır benim ve senin gibi, ne var ki kayıplara karışmıştır, tıpkı dün yahut bugün gibi.
  • cem adrian'ın bu eylül'de çıkacak şeker prens ve tuz kral albümünden bir şarkı.

bir istiridyenin kıymetli incisini sakladığı gibi saklarım seni
    bir bahar dalının narin tomurcuklarını sakındığı gibi korurum seni

çok derin derin
    derin derin
    derin derin
    derinlerimde ellerin
    bir armağan gibi tanrıdan bana kış güneşinde altın kirpiklerin

ben seni çok sevdim
    ben seni çok sevdim
    belki zordur anlaması sessizliğimden
    ben seni çok sevdim
    ben seni çok sevdim
    sen oku kelimeleri gözlerimden

dinleyerek buraya aktarışımdan sonra facebook'taki paylaşımda halihazırda sözlerin bulunduğunu görmem...

umarım çok daha iyi şarkılar vardır albümde. lütfen olsun.

edit: incredible uyarısı üzerine. sözleri ekledikten sonra baktığımda durum şuydu: normalbiadam aynı gün 21:39'da, morfiyusebo 21:45'te yazmışlar. bense 21:46'da yazmışım sözleri. böyle yakın dakikalar olunca doğal olarak takip edemiyor insan. üçümüz de eklemiş bulunduk, üçü de bulunsun o zaman burada.
  • şarkıdan bağımsız.

bunun üst seviyesi, iki tarafın bu sevginin hiç bitmeyeceğini bilmesi. fakat karşılarında koca bir çaresizlikten başka bir şey olmaması.

emin olun bu cümleyi, itirafı duyan kişi daha çok sevmiştir.
  • tınısından mı, cem adrian'ın sesinden mi bilmiyorum ama fena halde ayten alpman dinliyormuşum hissine kapılıyorum her seferinde.

şarkı çok güzel olmuş, çok fazla olmuş. derinden kanatıyor her zamanki gibi. ve sonbahar için heyecan yaratmaya yetiyor da.

youtube yorumlarında birisi yazmış "fragman buysa film bizi öldürür." diye; sanırım bu sonbahar biraz daha sepya geçecek.
  • yeni tanışılan bir insana pozitif anlamda söyleneceği gibi, mazi'de kalmış birine iç burkulmasıyla da söylenebilecek bir cümle. (bkz: eski sevgili)
  • geçen cuma jolly joker'de dinledim ilk kez.
    yine suratıma yumruk yemiş gibi oldum.
    cem adrian nasıl bi adamsın?
  • insanda tanju okan dinliyormuş hissi yaratan şarkı. dışarıda yağan yağmurun, çakan şimşeğin sesiyle birleşince daha bi güzel.
  • cem adrian'ın durduk yere adamın amına koyan şarkılar kategorisine üst sıralardan giriş yapan muhteşem parçası.

dinlendikten sonra bir tanju okan bir dario moreno tadı bırakır, müthiştir.
hesabın var mı? giriş yap