• bugün bu dizeleri boşanmak için vekalet verdiğim, dilekçeyi hazırladığında ise vazgeçtiğimi söylediğim, bir saat geçmeden tekrar arayıp dilekçeyi işleme koymasını rica ettiğim, sonra ağlayarak dertleştiğim avukat hanımdan duydum. “hepimiz dedi, mutsuz ama bahtiyarız evliliğimizde. evin düzeni, huzuru, çocukların içerde uyuması bahtiyarlık. ama kişiliğine hakaretler, sevgisizlik, hor görülme mutsuzluk. siz iyice düşünene kadar dilekçeyi bekleteyim.” dedi. hıçkırıklardan boğularak “tamam, teşekkürler.” diyebildim.

bir kere daha kıyısından döndüm. bir kere daha kendime yenildim. yapamadım.
  • ararsa açarım, arasam açar, gel desem gelir, gel dese giderim, başıma bi iş gelse ilk o koşar dağ gibi de arkamda durur ama ne tekrar olabiliriz ne de birbirimizi unutabiliriz diyebileceğiniz insanlara söylenecek tek cümle.

tanım: severek ayrıldığınız, özlediğiniz, yer yer onsuz yapamadığınız ancak varlığıyla eksildiğiniz eski eşinize, sevgilinize, zorunlu olarak veda ettiğiniz vazgeçilmezinize söylenebilecek, içinizin ağrıyan yerlerine fısıldanacak bir birhan keskin dizesi.
hesabın var mı? giriş yap