• merhaba, ben soner arıca.

hayata ve müziğe dair her şeyi konuşabiliriz. sorularınızı bekliyorum.

kanıt

edit: bu, hayatın provası degil de ta kendisiydi. o yüzden benim için çok kıymetli bu. isterdim ki tüm soruları cevaplayabilmek ama zaman simdilik buna müsade etti. kim bilir belki bir gün daha uzun sohbet edebiliriz. cok tessekür ederim.

sorularınıza verilmiş yanıtları görmek için şu bağlantıyı kullanabilirsiniz: (bkz: ben soner arıca sorularınızı yanıtlıyorum/@soner arica)

not: soru cevap etkinliğini ekşi sözlük ios uygulamasından ve mobil/web tarayıcınızdan takip edebilirsiniz.
  • abi adettendir oncelikle hosgeldin. ya sen bu ender gulcicek’e nereden bulastin da youtube’da klibinde oynattin ?. insallah mahalladen tanidigin degildir. karabayir’da takiliyorsan uzulurum.

not: maalesef kuzenim olur :p

edit: gurur duydum valla :) basarilar abi kariyerinde. saglicakla kal.
    • ender'le ben 3 tiyatro oyununda oynadım ve de benim gördüğüm çok iyi oyunculardan birisi. ve bir turne sırasında, aslında o klibi biz yaptık cep telefonuyla çektik. çok da severim klibi. onunla da her mahallede yürüyebilirim, kahve içebilirim, her yolu yürüyebilirim. çok güvendiğim adamlardan biridir. :)
  • siz çok uzun zamandır müzik piyasası içindesiniz. tahminimce pek çok trendin doğuşuna da şahit oldunuz. şu an yükselen rap müzik hakkında yorumlarınız nasıl acaba?
    • iyi. gerçekten rap müzikle ilgili iyi şeyler düşünüyorum. evet birçok trendi gördüm ama rap hep vardı. bazen cok yükseldi bazen başka düzeylerde hareket etti. hep olacak da. içindeki anlatım şeklini çok doğru buluyorum. ama benim ilgi alanım pop müzik ve onun da daha çok aşktan kaynaklı hikayelerin kahramanıyım. ve bunun da hiçbir zaman çok büyük yara almayacağını düşünüyorum. yani bu yolculuk devam.
  • şarkıcı olan mı?
  • hoş geldiniz. bana "seni seviyorum" demenizi rica etsem. bunu kabul eder misiniz =)
    • hangi içerikte söylüyorum bunu bilmiyorum ama dünyanın en güzel şeyi bence seni seviyorum diyebilmek, demek. ve bunu insanların birbirine hatırlatması. herkese seni seviyorum diyebilirim yani. :)
  • sizi ekşi sözlük mü davet etti yoksa para verip siz mi geldiniz? bu süreci merak ediyorum , buraya gelenler neye göre geliyor? (genel olarak soruyorum, gelmeniz iyi olmuş şarkılarınız güzel)
    • çok güzel. beni ekşi sözlük davet etti ama para verip de gelebilirdim de. çünkü burayı kıymetli buluyorum. sonuçta herkesin duymasını istediğim şarkılar yapıyorum. severler sevmezler, o ayrı.

gelmem iyi olmuş kısmına ben de katılıyorum. yani o yüzden her şey yolunda.
  • "hayatımın dönüm noktası" dediğiniz bir an yaşadınız mı? yaşadıysanız hangi andı?
    • dönüm noktası mı bilmiyorum ama çok önemli bir yol ayrımı var. üniversite sınavına ilk girdiğim sene samsun on dokuz mayıs üniversitesi güzel sanatlar resim bölümünü kazandım. son anda okula kaydımı yaptırmadım ve yolculuğum istanbul'da marmara üniversitesi'nde iktisat bölümünde devam etti. her zaman samsun'dan çıkarken, hep şeyi düşünürüm: acaba burada okula gitseydim hayatım hangi paralellikte devam edecekti. sanki orası benim için önemli bir yol ayrımı. bunu hep düşünürüm.
  • yüz hatlarınız bruce willis'e benziyor. siz de kendinizi willis'e benzetiyor musunuz? (ayrıca şişli bomonti civarında bir yerlerde ofisiniz vardı. orası hala duruyor mu? yoksa taşındınız mı?)
    • bruce willis'e benzetenler çok oldu. her fotoğrafımda değil, her filmde değil ama bazen ben de benzetiyorum. biraz sting, biraz bruce willis...

o benim ofisim değil yeğenlerimin reklam ajansıydı. şimdi ofis orada değil.
  • sen ne iş yapıyorsun anlat panpa :)
    • bu hayatın içinde şarkılarla şiirlerle başka insanların hayatına dokunmaya çalışıyorum ve buluştuğumuz herkesle çok mutluyuz. çünkü bazen onların düşünüp de söyleyemedikleri bir şeyi yazıyorum ya da yorumluyorum. bir köprüyüm aslında. o ilham dediğimiz şeyin geldiği yerle sunum arasında. karşılaştığım insanlarla iyimserlik güzellik çoğaltıyorum. birinin oğluyum, kardeşiyim, bazılarının amcasıyım. aslında insanım. bunları yapıyorum ama meslek hanemde müzisyenlik yazıyor.
  • konserine gittigim ilk insansin abi. ne soracagimi da bilmiyorum. tesekkurler.
    • inşallah iyi bir konsere denk gelmişsindir. :) genelde konserlerim iyi geçiyor ama ilk konsere giden biri için onun çok iyi olmuş olmasını temenni ederim tabii.
hesabın var mı? giriş yap