şükela:  tümü | bugün
  • merhaba, ben taylan yıldız.

sonunda kavuştuk :) sorularınızı eksik etmeyin.

kanıt

edit: sorular için çok teşekkürler. görüşmek üzere.

sorularınıza verilmiş yanıtları görmek için şu bağlantıyı kullanabilirsiniz: (bkz: ben taylan yıldız sorularınızı yanıtlıyorum/@taylan yildiz)

not: soru cevap etkinliğini ekşi sözlük ios uygulamasından ve mobil/web tarayıcınızdan takip edebilirsiniz.
  • merhaba, sözlük'e hoş geldiniz.

bunca eğitim ve kendini geliştirme evresi sonrasında tevfik göksu gibi insanlarla muhatap olmak durumunda kalmak hakkındaki düşünceleriniz nedir?

coğrafya mı kaderdir yoksa o coğrafyada yaşayan insanlar mı?
    • tabii ki bu bizim için bir sorun. bizim eğitim seviyemize saygı duymayan insanlarla baş etmeye çalışmak, onların sözleriyle muhatap kalmak bir sıkıntı. ama şunu da biliyoruz ki ülkemizi geliştirebilmek için bu mücadeleleri vermek lazım. onun için hiçbir sıkıntı yok mücadeleye devam.

bence coğrafya kader değildir. bugün 2 metrekare bahçesi olmayan singapur apartmanlarda tarım yapabiliyorsa, bugün 19. yüzyıl karanlığından mustafa kemal atatürk bizi çıkarabiliyorsa gelecek için umutlanacak çok şeyimiz var.
  • taylan bey merhaba,
    malum meclis toplantısından sonra “lanet gelsin.” diyip pes ettirmeyen güçlü bir motivasyon kaynağınız olmalı. o parlak kariyeri bırakıp türkiye’ye gelme nedeninizi buna bağlıyorum. hala umudunuzu yitirmeden bir şeyleri iyileştirmek için bu çalışma motivasyonunuzu nasıl koruyor, umudunuzun azaldığı zamanlarda tekrar nereden güç alıyorsunuz?
    sevgiler, güzellikler...
    • şu an türkiye'deki gençler önlerinde asılamaz bir dağ görüyorlar. ama ben ve benim gibi arkadaşlarım dünyada ülkelerin ekonomik olarak nasıl şahlanacağını gördüğümüz için o dağın ardındaki ovayı biliyoruz. ve bunun çok kısa sürede yapılabileceğine de inandığımız için her gün şevkle uyanıyorum. ama bu hayalperest bir umut değil, gerçek bir umut. yeter ki biz el ele kol kola birleşebilelim ve geleceğimizi inşa etmek için birbirimize destek olalım.
  • "keşke" dediğiniz ya da pişmanlık yaşadığınız bir durum var mı, bunu türkiye'deki siyasi hayatınız özelinde soruyorum.
    • çok var. siyaset dediğiniz şey okullarda öğrenilen bir şey değil. özellikle türkiye'deki siyaset yurt dışında öğrenilecek bir şey değil. gerektiğinde hata yapıp kime güvenip güvenmeyeceğinizi öğrenip, doğru insanlarla yürüme işi bu. ama pişmanlıklarım tabii ki var. olmasa zaten yeterince denemiyorum demektir.
  • iyi parti akp'ye yanladığında, siz de yanlayacak mısınız, yoksa istifa edecek misiniz?
  • doğa için çal'a basvurdum ama senelerdir geri dönüş yapan olmadı. neden?
  • merhabalar. sizi öncelikle doğa için çal serisiyle tanıdık. sonraki projelerde neden yer almadınız? ve projeyi yürüten fırat çavaş hakkında neler düşünüyorsunuz?
    • ondan sonraki projelerin arkasında yer aldım. doğa için çal'ın hala tanıtım direktörüyüm. hala aktifim ama sadece son zamanlarda işimizden dolayı ön planda yer alamadım. fırat çavaş dostumdur ve müzisyen olarak inanılmaz saygı duyduğum bir arkadaşımdır. kendisini her zaman destekliyorum.
  • sorum yok,
    sadece hosgeldiniz demek istiyorum.
    bu arada allah size sabır versin meclisteki görüşmelerde.
  • türk siyaseti için fazla naif kaldığınızı düşünüyor musunuz? bağıran, çağıran, zırvalayan, afedersiniz hanzo tiplerin içerisinde kendinizi yalnız hissetmiyor musunuz?
    • öncelikle bağırmayan çağırmayan tek insan ben değilim. orada bizim gibi siyaset yapmaya çalışan birçok saygın arkadaşımız var. hem tbmm'de hem ibb mecliste var. bağırmamayı çağırmamayı ben bir "nahif" duruş olarak görmüyorum bunu bir zorunluluk olarak görüyorum. gelecekte bizim özlediğimiz siyaset şekli karşıdakinin koluna giren, bir arada çalışan siyaset şekli. ben ileride herkesin bu "nahif" dediğiniz modeli uygulayacağını düşünüyorum.
  • merhaba taylan bey,
    jahrein'in yayınına katılma amacınız neydi acaba?
    • ben bir twitch yayıncısıyım. kanalım var. aynı zamanda cs'de 2300 saatten fazla mesaisi olan bir kardeşinizim. jahrein de sadece oyun değil, türkiye ile ilgili de dertleri olan ve bu konuda yapıcı tavrı olan çok sevdiğimiz bir kardeşimiz. onun için zaten bu sohbeti onunla ve onun tabanı ile yapmak hem beni geliştirdi, çünkü tabanındaki önerilerden bahsettim, hem de umuyorum ki bizim vizyonumuz izleyenlere bir nebze geleceğe dair umut aşılayabilmiştir.