şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: tamam)
  • oğlu gibi yakında karısını da programlara çıkarıp servetine servet katacak din tüccarı lafı..

şu ülkede akraba evlilikleri yasaklanmazsa zerre ilerleyemeyiz
  • herhalde babamın söyleyebileceği söz. eski zamanlarda sıkça olan durum. ama artık bu durumun önüne geçip riskleri en aza indirmek gerek.
  • fetvayla akraba evliligini öven din adamı. sen evli olabilirsin de neden kendini bir otorite gibi göstererek, "tabiii yav n'olacak ben bile evliyim" gibilerinden caka satıyorsun. bugünün türkiyesinde hala akraba evliligi nedeniyle sakat dogan cocuklar var. sorsan bir kısmı belki de sevdik evlendik der. ulan elin avrupalısı dayısını, halasını, amcasını, yegenini, kuzenini sevmeyi bilmiyor mu? orada neden akraba evlilikleri yapılmıyor? belki de bu din adamları yüzündendir?

edit: periyodik muharrir'e thelongnichart'a yazim hatasi uyarisi için tesekkurler
  • alnında güzel insan nihat hatipoğlu bantı olan birinin sorusu.

bu gen amca kızı yerine dünyanın öbür ucundan birine olsa ne olacak? battı balık yan gider durum bu, bir de üstüne amca kızı, ondan sonra gelsin birilerinin hayalindeki kindar dindar hüloocu nesiller...

karışım güzeldir, melezler gelecektir.
  • begendigim ve onayladigim ilk hatipcocugu sozu.

dogal seleksiyon icin bulunmaz bir nimet. allah basimizdan eksik etmesin. hepiniz akrabalarla evlenin.
  • yaşı genç olanlar için kulağa korkunç geliyor biliyorum. fakat seksenli yıllarda, ki ben o zaman çocuktum dünyanın sonu gibi gelmiyordu. çok şükür azalarak bitti. bizde kuzenlerin hepsi birden "biz kardeşiz." dedi ve sonsuza kadar toprağa gömüldü bu işler.
    ayrıca ahzab suresi 50. ayetle dinen caiz bir durumdur ve sünnettir. buna tepki göstereyim derken dinden çıkabilirsiniz. genetik bilimi falan önemli değil islam'da.
    bir de en güzeli trakya bu konuda. kuzeni bırak kapı komşusu bile imkansız. hatta aynı sokakta oturuyorsan yine durum sıkıntılı.
    not: antep.