şükela:  tümü | bugün soru sor
  • götten uydurma deyim. insanlığın en boş felsefesi. işsiz veyahut kişiliksiz yaklaşımı.

çeşitli türleri mevcuttur. ben almıyorum sen de alma, ben gitmiyorum sen de gitme, ben şey yapamadım sen de şey yapamasan hiç fena olmaz...

ben almıyorum sen de alma ile ilerleyelim. ben buna "ben almıyorum dolayısıyla sen de alma" diyorum. kişi bir mal ya da hizmeti almadığında hatta çoğunlukla alamadığında daha çok rastlanır. şu şekilde tezahür eder:

- bir gömleğe 500 lira verilir mi?
    - aga bi ayakkabıya 1000 lira veren de kerizdir yani.
    - ben bir parfüme o kadar para verilmesini doğru bulmuyorum.
    - aynı özellikler x'de de var niye o kadar para veriyorsun ki?

ya arkadaşlar! bakın bi buraya. o iş öyle değil lan. gerçekten öyle değil. hani fikriniz kimsenin sikinde değil de.. bir de bu aşağılama durumu var. ben sana diyor muyum lan niye migros'tan macro center'dan değil de bim'den alışveriş yapıyorsun ucuz mal almak kerizliktir diye. sen niye kalkmış senin bütçene çok gelen ya da fiyat performans anlayışına ters geldiğini iddia ettiğin şeyi ben aldığım için kerizlikle itham ediyorsun? sorduk mu?

"ya ben senin iyiliğin için diyorum" falan diyenler de en büyük şark kurnazlarıdır bu arada. sik kadar akıllarıyla duygusal geri vites yapan at ağızlılar sizi...

siktirin gidin şimdi... (çok içimden geldi kusura bakmayın)