• belki kurdukları sözlüğün kapalı bir cemaate dönmemesi için yapmışlardır. bence pedagojik gelişiminiz için doğru bir adım
  • hoşgeldiniz yıldıray bey.

15 temmuz darbe girişiminin ardından çıkarılan khk ile bir çok eğitim kurumunun faaliyetlerine son verildi. kurumların kapatılma gerekçesi ise "fetullahçı terör örgütü ile organik bağlarının bulunması" olarak gösterildi. bu eğitim kurumlarının içinde sizin de bir süre eğitim verdiğiniz fatih üniversitesi de bulunuyordu. dönem rektörünüz şerif ali tekalan şu an kaçak durumda. aynı şekilde mütevelli heyetinin önemli bir kısmı ya kaçak ya da khk ile görevden uzaklaştırılmış durumda. akademisyenlerinin neredeyse tamamı khk'lı yani herhangi bir kurumda akademisyenlik yapamıyorlar. bu kadroların içinde 17-21 aralık tarihlerinde cemaat karşıtı söylemlerde bulunan, açıkça hükümeti destekleyenler de vardı. görev yaptığınız fetö destekli üniversite hademelik yapanlar bile şu an otoyol kenarlarında su satarken siz nasıl oldu da bu işlerden kendinize düşen diyeti ödemediniz?çok tuhaftır ki fetö kumpası olan balyoz ve ergenekon davalarının savunuculuğunu yapıyordunuz. köşenizde sevinç çığlıkları, zafer naraları atıyordunuz. dava adı altında ki tüm bu kumpaslara açıkça destek veriyordunuz. diyet ödemek bir kenara dursun bol bol mükafatlandırıldınız. belediyenin size yaptırdığı konferansların sayısını ben hesaplayamıyorum.

cumhuriyetin beyaz mağdurları adlı kitabınızda sözüm ona o dönemin mağdurlarının arkasına sığınıp alenen rejime, kurucu kadroya, atatürk ilke ve inkilaplarına karşı olan nefretinizi dile getirdiniz. sorsak tek derdiniz masum insanların mağduriyetini dile getirmek. a pardon sadece insanlar değil, atatürk'ün köpeği fox bile mağdur edilmişti değil mi? kaderin bir cilvesi mi dersiniz bilemem ama bir gün bu dönemin mağdurlarının hikayesi anlatıldığında, akp mitinglerinde ki sahne arkası pozunuz akıllara gelecek. peki ya türkan saylan, kuddusi okkır ve nice onurlu paşalarımız sizin aklınıza gelecek mi? vicdanınız bu konuda rahat olacak mı?

son sorum ise şu; bir çok yazınızda ya da verdiğiniz konferanslarda cumhuriyete yönelik bir çok ithamınız var. özellikle şöyle bir sözünüz var: "cumhuriyet kadrosu kendinden önceki dönemi karanlık olarak tasvir ederken kendisini güneşe benzetir."

acaba siz atatürk'ün emriyle çıkarılan tarih kitaplarını okudunuz mu? eğer okusaydınız atatürk'ün, türk tarihini kendiyle sınırlamak bir yana kalsın islam öncesine dek baştan anlattığını fark ederdiniz. bu cumhuriyet düşmanlığınızın sebebini çok merak ediyorum.
    • cumhuriyet düşmanı tabii ki değilim. ama 100 yıl önce olmuş olaylarla ilgili daha az öfkeli ve daha az heyecanlanarak daha fazla mesafe ile bakmamız doğru olur.

şimdilik sadece bu kısmına cevap vereyim.
  • siz neden fetö'den tutuklanmadınız ?

fetö yerine, sizin deyiminizle "ortak bir dini inancı paylaşan kişiler" mi deseydim acaba ? .
  • omurgasız nasıl yaşayabiliyorsunuz?
  • naber lan genç liboş? atatürk ve tc düşmanlığına devam mi?
  • arada kendinle başbaşa kalınca yaptıklarından hiç utandığın oluyor mu?

edit: arkadaşın baransu bir ara ekşi sözlük kapatılsın diye kampanya yapıp bazı yazarlar hakkında suç duyrusunda bulunmuştu. kankanın kapatılmasını istediği sözlüğe neden geldin ki?

(bkz: mehmet baransu'dan ekşi sözlük'e suç duyurusu)
  • utanma duygusu hakkındaki düşünceleriniz nelerdir? utanmak insanı var eden bir duygu mudur yok eden bir duygu mudur? insan utançlarıyla gelişir mi yoksa zaman mı kaybeder?
    • utanmak çok şahsi bir duygu. başkasından utanma talep etme hakkı için sizin de bir utanma geçmişinizin olması gerekir. herkes kendi hatalarından utanırsa iyiye gideriz.
  • “ergenekon sorusturmasi polise terk edilemeyecek kadar onemli” midir? bu ne demek? polis değil de sen ve cemaat mi ilgilenmeli bu işle? bu tivit suç mu değil mi?
  • hoş geldiniz,
    isminizin kökeni türkçe olmakla beraber "onur sahibi, yüce" anlamına geliyor. isminizin anlamı ve kişiliğiniz bu kadar zıt olduğu için ailenize karşı nefret besliyor musunuz? yoksa tamamen kendi çabanızla mı böyle şekil almayı öğrendiniz?
    teşekkürler.
  • mesleğin ilk gününden bugüne kadar, tek bir kişiyi bile yalamadım, kendimden ödün vermedim diyebiliyor musunuz?
hesabın var mı? giriş yap