• sozleri leyla tuna'ya, muzigi onno tunc'a ait, yesim salkim'in ilk albumunden bir sarki. ayni zamanda hanimkizimizin kariyerindeki n tane sarkinin icinde, sarki soylemeyi becerebildigi bir kac eserden birisidir. bunun icin de yatsin kalksin onno usta'ya dua etsin.
  • onno tunç etkisinin bariz görüldüğü yeşim salkıma yakışmayan hoş bi şarkı
  • yesim salkim'in ilk albümü hic keyfim yok 'da yer alan güzel sarkilardan birisiydi. onno tunc'un bir bestesidir ayni zamanda. salkim'in sarkicilik kariyerinde söyleyip söyleyecegi en iyi sarkilardandir.

hatrimda kalan sözleri su sekildedir.

güzeli sevdim yalani gördüm
    cözdüm kaderimi kendim

kolayi sectim günü gün ettim
    asksiz kavgasiz

sana ben bir gönül versem inan
    kendime hic gelemem

ben yoldan gönüllü ciktim
    memnunum buna ben

kac yildir bu yoldayim ben
    aman uyma bana sen

sen dokunursan, yanarim acirim yapamam kiyamam
    ama yine gel, yine de sev
    delice bile bile, gore gore, yana yana, kana kana...
  • son derece güzel ve en eğlenceli yeşim salkım şarkısı.
  • onno tunç öldüğü zaman çocuk olduğumdan kendisini yalnızca ölen bir ünlü olarak tv'de görmüştüm ama yaş kemale erdiği zaman, en basiti radyoda 90'lar kuşağında denk gelinen bu şarkıyı ara sıra günde 10-15 defa dinliyorsam bunun sebebi onno tunç'un ustalığı ve yeteneğidir. yeşim salkım kaç albüm yapmış, şu an ne yapıyor bilmiyorum merak da etmiyorum ama zirve noktası bu şarkıdır ve bağımlılık yapar.
  • yeşim salkım'ın onno tunç etkisiyle yaptığı güzel şeylerden. o yılların sıcaklığını bütünüyle taşımaktadır. bu arada, klibinde yanlış bilgi olmasın, cenk ertan oynar.
  • son bir sigara içelim parçasıyla müthiş bir ikili oluşturan şarkı. video klibiyle hikaye devam eder sanki serdar ile yeşim'in.
  • soner arıca yorumu da güzel olmuş şarkı. duygularıma tercüman olur. belki de birçoğumuzun duygularına.

--- spoiler ---

kolayı seçtim. günü gün ettim. aşksız, kavgasız.

--- spoiler ---
  • tam seden gürellik bir şarkı. çalkala gibi bir şarkıyı uçuran seden ablamız, bu şarkının hakkını öyle bir verirdi ki, kıyıda köşede kalmazdı.
  • powertürk efsane'de sık sık çalınan şarkı. yıllar öncesini garip bir hüzünle hatırlatıp çeker gider.
hesabın var mı? giriş yap