şükela:  tümü | bugün
  • alenen intihara teşvik eden bir şarkıdır kendisi
  • (bkz: hayat)

(bkz: #57325834)
  • gecenin bir vakti karanlık bir ortamda dinlenilmemesi gereken bir şarkı.hele o ara kafandan milyon tane düşünce geçiyor ve bu geçenler gerçekte olma ihtimali olmayan,sadece rüyalarında olduğunu görebileceğin, elden birşeyin gelmediği durumlardan ibaretse üstüne bu şarkı çaldığında önce bi adamı ağlatır sonra intihara kadar bile sürükleyebilir o derece bünyeye etkisi var. denendi onaylandı

(bkz: durduk yere adamın amına koyan şarkılar)
  • adama "vay amk" dedirten şarkı.

ben yoruldum hayat, gelme üstüme
    diz çöktüm dünyanın, namert yüzüne
    gözümden, gönlümden, düşen düşene
    bu öksüz başıma gözdağı verme

ben yanıldım hayat, vurma yüzüme
    yol verdim sevdanın, en delisine
    o yüzden ömrümden giden gidene
    şu yalnız başımı eğdirme benim

ben pişmanım hayat, sorguya çekme
    dilersen infaz et, kar etmez dilime
    sözlerim ağırdır, dokunur kalbe
    şu suskun ağzımı, açtırma benim...
  • nuh nebi, kavminin söze gelmez tavrı karşısında "allahumme inni mağlub" demiş durmuş. yani, "mağlubiyeti kabul ediyorum allah'ım, yenildim bunların inatları karşısında..."

aynı telden çalan bir şarkı işte bu. minnetsiz bir kalbin bıkmışlığı, "alın hepsi sizin olsun, yalnız beni rahat bırakın artık" demesi.

muhteşem bestesinden ve kalp yakan piyano-bağlama girişinden ayrı olarak, şöyle de güzel sözleri var;

ben yoruldum hayat, gelme üstüme
    diz çöktüm dünyanın namert yüzüne
    gözümden gönlümden düşen düşene
    bu öksüz başıma gözdağı verme

ben yanıldım hayat, vurma yüzüme
    yol verdim sevdanın en delisine
    o yüzden ömrümden giden gidene
    şu yalnız başımı eğdirme benim

ben pişmanım hayat, sorguya çekme
    dilersen infaz et, kar etmez dilime
    sözlerim ağırdır, dokunur kalbe
    şu suskun ağzımı açtırma benim

bu da şarkının youtube linki;

https://www.youtube.com/watch?v=k7z3590-mt0
  • fazlasıyla abartılmış şişirme şarkı. sağda solda çok fazla çalınmaya başlanması ve dizilerde boy göstermesi müziğinin arak, sözlerinin fazla arabesk olduğu gerçeğini değiştirmiyor.
  • özetle duru yalın bir şarkı. duyguya ağırlık verilmiş. arak veya değil kulağa hoş geliyor.
    çavreşamin veya ben yoruldum hayat ikisi de derin duygularla yazılmış ve kulağa hoş gelmektedir.
    herhangi biribaşlamadan hemen önce bir duble daha koyulması tavsiye edilir. enfestir. lezizdir.

(bkz: mümin sarıkaya)
  • suyun üstündeki ışıkların en parlak olduğu saatte denize kendini sırt üstü bırakıp hayata veda etmek gibi. son durak orasıymış da daha ilerisi yokmuş gibi. bir insanın son sözleriymiş gibi. allahınızdan bulun ben gidiyorum der gibi. keşke benim şarkım olsaymış.

(bkz: https://www.youtube.com/watch?v=k7z3590-mt0)
  • ne zaman dinlesem genç yaşta yalnızlıktan, işin içinden çıkamamaktan kendini gardoba asan genç adamı hatırlıyorum. sanki o son mektubu yazarken bu cümleleri kuruyordu.
  • içimden çok sık geçen cümle.