şükela:  tümü | bugün soru sor
 • özellikle son günlerde bedelli askerlik rezaleti başlıklarında sıkça gördüğüm hezeyandır.

  adamın biri (bkz: manisa'da yaşanan bedelli askerlik rezaleti) başlığında ya da diğer bedelli askerlik başlıklarında yapılan haksız ve kötü muameleyi anlatıyor bu beyfendiler de yeni çeri zamanından kalma zulümlerden bahsedip adama küfür ediyor.

  arkadaşlar yanlış yanlıştır. eğer düzeltecek güç varsa düzeltilmelidir. he adam sıradan bir eğitim meselesini gelip büyütüp ağlasa hep birlikte küfür ederiz ama bildiğin eziyet edildiğinden bahsediliyor.

  zamanında size yapılan da haksızlıkmış. ve şu an uzun dönem, kısa dönem ya da bedelliye yapılan bir haksızlık varsa lütfen engel olunsun.

  bu sadece askerlik için geçerli değil. bazı insanlar zamanında çektikleri her derdi başkaları da çeksin diye bekliyorlar. ya da çektikleri sıkıntı tek madalyaları onunla gururla geziyorlar.

  size dayak atıldı diye herkes dayağı kabul etmek zorunda değil. insanca muamelelerin olduğu bir toplum için bir birimize destek olalım.

  edit: ahan da bi tane canlılarıdan yakaladım (bkz: #82793754) şimdi bunu yazan benibenim isimli bir yazar. bu arkadaş eğitimin tek yolunun sıkıntı çekmek olduğuna inanmış. yaşadığı coğrafya ve zihinsel-bilişsel-kültürel olarak geri kalmış olan çevresi ona bunun doğru olduğunu öğretmiş. muhtemelen her hangi bir gelişmiş ülke görmedi, kitap okumuyor ve analiz yeteneği çok kısıtlı. işte bu vakayı besleyen tiplerin genelinin tipografisi bu şekilde. ama bunlar için de çalışacağız. bu garibim muhtemelen çalıştığı yerde de dayak yiyerek öğrendi ustalığı...
 • bunun aynısı araştırma görevlileri için geçerli. profesörler bu kadar katı olmazken, ar. gör arkadaşlar maşallah bir sıra dayağına çekmediği kalıyor.
 • ortadoğunun özetidir.
 • anne ve babaların tamamı bu kategori içinde. yoksa üremezlerdi.
 • ezikliğin kitabını yazan vasıfsız bireylerdir.

  toplumun kanseridir, aidsidir, tümörüdür artık ne derseniz.

  sıkıntıları nesilden nesile yaşatır, rahatlayacağını sanar. halbuki kendine yaşatan da kendisi gibi bir başka eziktir, bunu anlayarak zinciri kıracak akla ve vicdana sahip değildir.

  bunları dünyadan silecek bir buton olsa tereddüt etmeden basardım.
 • zulüm gören zalim olur mantığıyla işleyen sistem. akademik hayatta iliklerinize kadar hissedebilir, üç günlük dünyayı kendinize zehir edebilirsiniz.
 • işte açık bir yarak kürek başlık daha.

  ulan askerlik adama bir şey katar. öküz gelip öküz gitmeye gerek yok. o yüzden biraz zorluk görsün insanlar deniyor. ama ömrü boyunca eli sikinde gezmiş bir sığıra ne katılabilir, hele 21 günde, bu konuda ben de çok kırgınım.

  amma ağladınız be. inşallah her sabah bok temizletir size komutanlarınız. o ne harika komutandır.
 • orospu cocuklugudur.
 • akademisyenlerin genel olarak yaptığı şey özellikle yüksek lisans döneminde. hocanın biri açık açık söylemişti “ bizim götümüzden şırıngayla kan aldılar ben de sizden alacağım” diye. akademik serüvenimi kısa kesmeseydim muhtemelen ben de yapıyor olacaktım. kibir ve ego en sevdiğim günahlarım zira
 • amerika’ya ilk geldigimde karsilastigim iki turkten birisi boyleydi. kasitli olarak yardim etmeme olayini o kadar cok yasamistim ki ilk geldigim zamanlar ne oluyor arkadas demistim; sonrasinda tabii su akip yolunu buluyor.

  durumu kavradiginiz an uzaklasmaniz gereken insanlarin sahip oldugu istek. dunya buyuk efenim; hic kimseye muhtac hissetmeyin kendinizi; daima hayati kolaylastirin ve kolaylastiran insanlar ile birlikte olun.