1. bundan birkaç gün önce duyduğum, hayatımı yeniden sorgulamama sebep olan söz. anlatacağım ki ibret olsun.

yaklaşık 1-1.5 ay kadar önce, ev sahibim kapımı çaldı. evime pek uğrama alışkanlığı olmayan bu adamı, tatlı dille içeri buyur ettiysem de, gelişinden bir bokluk olduğunu anlamıştım. oturup bir süre hoşbeş etti, bir bardak çayımı içti, çok geçmeden de gelişindeki hayırsızlığı belli etti. kiraya zam istiyordu.

durumum o ara kiraya zam yapmaya hiç müsait değildi. gerçi hiçbir zaman değildi ya, o da ayrı bi mesele. aman efendim dedim, mırın kırın ettim, biraz erteleseniz dedim ama dinlemedi yavşak. zam diye tutturdu. çayını içtikten sonra da siktirip gitti. o gittikten sonra uzun uzun düşündüm. tek bir çare kalmıştı, kendime bir ev arkadaşı bulacaktım.

ertesi gün, ilk işim birkaç yere ilan bırakmak oldu. efendi, temiz, doğru düzgün, pek gürültü yapmayan, geleni gideni çok olmayan bir adam arıyordum. çok geçmeden ilanıma cevap aldım. görüşelim konuşalım, anlaşırsak bu iş olur dedim. hemen ertesi gün buluştuk.

gittiğimde kibar, efendi, gayet temiz giyimli, hoşsohbet ve iyi bir çocukla karşılaştım. bir süre sohbet ettik. gayet iyi anlaşmıştık. bir süre geyik bile yapmıştık hatta. gelip yerleşebileceğini söyledim. severek kabul etti. taşındığı gün, eşyalarına yardım bile ettim hatta.

ilk günler gayet iyi geçiyordu. temiz bir çocuktu, pek pislik yapmıyordu. ev işlerine yardım da ediyordu. müziğini kısık sesle dinliyor, arkadaşlarıyla dışarıda buluşuyordu. üstelik çok iyi anlaşıyorduk. muhabbetinden de gayet keyif alıyordum. böyle iyi bir ev arkadaşı bulabildiğim için çok mutluydum. derken bir gün, olan oldu.

o gün eve biraz geç gelmiştim. girdiğimde ışıklar kapalıydı, salonu sadece laptopın ışığı aydınlatıyordu. koltukta bizim eleman ve yanında da bir arkadaşı vardı. arkadaşı erkekti. ikisi de çıplaktı. biraz uygunsuz bir pozisyondalardı sanki. afedersiniz ama benim arkadaş diğer elemanı sikiyor gibiydi.

hemen duruma müdahil oldum. "burada neler oluyor? ne yaptığınızı sanıyorsunuz?" dedim hiddetle. bizimki hiç bozuntuya vermeden ayağa kalktı. aman allahım, çırılçıplaktı. geldi ve eliyle omzuma bi şaplak atarak; "sakin ol delikanlı, sen de bize katılmak istemez misin?" dedi. ortamdaki bok kokusu ve elemanın bacaklarının arasında sallanan malafatı fazlasıyla rahatsız ediciydi.

bozuntuya vermemeliydim. efendice tepkimi koyup, gerekenin yapılmasını sağlamalıydım. kibarca eşcinsel olmadığımı ve onlara katılamayacağımı söyledim. arkadaşımdan ise bundan böyle cinsel ilişkilerini dışarıda yaşamasını istedim. işte hemen bu olaydan sonra, beni delirten o cümle geldi:

"hadi be oğlum, bence kesinlikle erkek götü sikmelisin. göreceksin çok zevk alacaksın."

şok olmuştum. bu talihsiz cümle karşısında donup kalmıştım. sinirlerim öylesine tepeme fırlamıştı ki, artık onları tutamayıp: "ne diyon lan sen godoooşş?!" diye haykırıp, elemana tekme tokat daldım. belinden aşağıya pek inmeden, bir güzel sopayı çektim. ayırmaya çalışan diğer pezevenge de birkaç tane patlattım. ikisini de evden kovdum.

böyle bir olay yaşadığıma inanamıyordum. başımdan aşağı kaynar sular inmişti. ne yapacağımı şaşırmıştım. duşun altına girip saatlerce ağladım. yattıktan sonra da günlerce yataktan çıkamadım. titreyerek ağladım. insanoğlunun bu kirlenmişliği beni çok korkutmuştu. o günden sonra hiçkimseyle cinsel tercihini sormadan arkadaşlık kurmayacağıma dair kendime söz verdim.
  2. başındaki "bence" ile öznel olduğu besbelli bir öneridir.
    ayrıca yazarın nickine bakınca ,öneride bulunan aktif gay arkadaşın reddedilince sinirlenip yazar arkadaşımızın beynini siktiğine kanaat getirdim. sanırım bu yüzden duşa girip ağladı...
  3. tercih meselesidir saygı duymak lazım da götse eğer mevzu karşı cinste de var aynısından. niye illa erkeğinkini istesin ki bir erkek. dediğim gibi tercih meselesi ise söylenecek fazla bir şey yok. ama şöyle bir durum var. o götü sikeni de siktireni de doğuran analar erkek doğurdum diye kaynar kaynatmıştır!

ayrıca (bkz: hak yolu varken bok yolunu seçmek)

bence kesinlikle erkek götü sikmelisin hakkında bilgi verin