şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 18 ocak'ta çıkacağı duyurulan göksel albümü.
 • gün itibarıyla müzik marketlerde yerini almış olan göksel albümü.

  acıyor - söz & müzik: göksel
  aşkın yalanmış - söz & müzik: göksel
  rüzgar - söz & müzik: göksel
  uzaktan - söz & müzik: göksel
  aşk bitti - söz & müzik: göksel
  unuttun mu sahi - söz & müzik: göksel
  sarhoş - söz & müzik: göksel
  gidemiyorum - söz & müzik: göksel
  yalnız kuş - söz & müzik: göksel
  yarım kalan şarkı - söz & müzik: mabel matiz
 • iki albümdür nostalji rüzgarları estirerek uzun zamandır yakalayamadığı başarıyı yakalayan göksel'in kendi şarkılarından oluşan yeni albümü. "kendi şarkıları" ve "yeni" bu albümü tanımlaması gereken kilit sözcükler aslında. dinlediğiniz zaman ister istemez bunların geçmişte kıyıda köşede kalan ve önceki iki albümün aksine bilmediğiniz nostaljik şarkıların yer aldığı bir albüm zannetmeniz çok ama çok olası. albümün en sağlam şarkısı ve göksel'in uzun zamandır yaptığı en başarılı çalışma sayılabilecek acıyor dışındaki hemen her şarkı önceki iki albümle yaratılan atmosfere birebir uyuyor. aralara serpiştir, zerre sırıtmaz. ama işte, göksel'in kendi şarkıları hep daha kişilikli, hep daha vurucu, hep daha alternatif olmuşlardır bugüne kadar. bu şarkılar çok garantici, çok herkese hitap eden şarkılar. ama hakkını vermek lazım, göksel'in bugüne kadar her albümünde çok kötü şarkılar olurdu, hep bir zayıf halka olurdu. bu seferki garantici tutum bu engelin aşılmasını sağlamış. tüm şarkıları çok beğenmeyecek olsanız bile (ben uzaktan, unuttun mu sahi ve yarım kalan şarkı'yı eledim listemden) albüm bir bütün olarak kaymak gibi akıyor denebilir.

  ama "acıyor" var ya "acıyor", muh-te-şem bir şarkı olmuş. sesi sonuna kadar açıp çokça dinlenesi... fakat işte, "acıyor"daki yaratıcılık ve harika düzenleme ne yazık ki albümün geri kalanına yansıtılamayınca göksel'in aslında bütünüyle en olmuş, en genele hitap eden ama dolayısıyla en sıradan orijinal albümü olmuş "bende bi' aşk var". ama önceki iki albümün de gazıyla muhtemelen ticari olarak "arka bahçemde" ya da "ay'da yürüdüm" satışlarını geçecektir.
 • (bkz: nah bu kadar)*
 • göksel'in sekizinci stüdyo albümü. albümün çıkış parçasının acıyor -ne güzel şarkıdır- olması boşuna değil. çünkü karşımızda göksel'in bizim için özenle damıtıp, bir albüm içinde sunduğu aşk acısı koleksiyonu var. bize de bu koleksiyon içinden kendimize en uygun olanları neredeyse mazoşist bir özenle seçmek düşüyor. mesela beni introsuyla kandırıveren pek tehlikeli uzaktan, rüzgar, gidemiyorum, yalnız kuş, yarım kalan şarkı daha ilk dinleyişte beni esir ediyor.
  ayrıca bu koleksiyon hollanda başkonsolosluğu'nda` :palais de hollande`` :je maintiendrai` çekildiğine kanaat getirdiğim (zira kartonette teşekkür var.) siyah beyaz fotoğraflarla süslenmiş, güzel olmuş. albümdeki bütün şarkıların düzenlemesi de ozan çolakoğlu'na ait. pek anlamam ama çok güzel bir iş çıkarmış kendisi sanki. beğendik yani evet.
 • müzikal anlamda yarmış, yemiş, bitirmiş albüm. her şarkıda farklı farklı tınılar, güzellikler, duygular alınabiliyor. bir de harika sololar, introlar, outrolar var. tamamen siyah-beyaz oluşunun da etkisiyle, ön ve arka kapağın yanında tüm kartonet, fotoğraflar, dizayn falan da son derece leziz olmuş. her yönüyle şık bir albüm yapmış göksel.
 • çok güzel olmuş albüm. nasılmış bir dinleyeyim derken 4.turu atarken buldum kendimi. böyle akıveriyor tüm albüm.
 • göksel'in süper olmuş yeni albümü.. şarkılar süper, fotoğraflar süper..
  iki gündür müptela oldum, iş yerinde bir kulağımda kulaklık, sürekli dönüyor şarkılar.. göksel'in soft sesi acıtmadan içimi oyuyor resmen.. ve ben bu işe bi dur diyemeden dinlemeye devam ediyorum..
 • sonuna rahatlıkla "kasıktan dize kadar" yazılabilecek albüm ismi.
 • harika bir albüm. her şarkısı ayrı güzel -ama gidemiyorum daha ayrı bi güzel-. emek veren herkesin emeğine sağlık.