• bu soruya maruz kalan erkek, yapılan değişikliği beş saniye içerisinde fark etmediği takdirde kendi kendini imha etmeye programlıdır.

- bende bir değişiklik fark ettin mi aşkım?
    - sistem geçersiz bir işlem yürüttü ve şimdi kapatılacak.
  • bu soruyu ne zaman duysam gülme krizine giriyorum. annem renkli lenslerin ilk çıktığı yıl denemek için ankara'da karum alışveriş merkezine gitmiş. annemin gözleri kahverengi. lensci annemin tek gözüne mavi lens, tek gözüne yeşil lens takmış. biraz dolaşın gözünüz alışssın demiş . annem oralarda turlarken babamla karşılaşmış. bakmış babamdan bir tepki yok, "bende bir değişiklik fark ettin mi "diye sormuş. babam fark etmez mi, kendinden emin bir şekilde yapıştırmış cevabı;

- saçlarının rengini mi açtırdın!!!!!

evet 13 sene önce boşandılar..

not : aslında bu hikayenin annem açısından buruk bir hikaye olması gerekiyordu ama benim babam içinde kardeşimin olduğu bebek arabasını ekmek almaya gittiğinde büfede unutmuş, gelirken de "benim elimde bişey vardı ama ne " diyecek kadar dalgın bir insan olduğu için bize çok normal geliyor.
  • "gün geçtikçe daha güzel olman dışında mı?"

ah be abim be...
  • kuaföre yeni gitmiş, saçını boyatan, kestiren veya farklı bir takı takan, farklı biçimde makyaj yapan klasik kadın sorusu. karşısındaki eşinin, sevgilisinin, arkadaşının vs. bu değişikliği kendi söylemeden fark etmelerini ister ancak bu düşüncesi gerçekleşmediğinde de biraz muzip, biraz ilgi ister biçimde sorusunu yöneltir.

- bende bir değişiklik fark ettin mi?
    + hmm. evet.
    - aaa! söyle bakiim?
    + böyle saçma sorular sormazdın.
  • cevabin sac oldugunu bilip sacta nasil bir degisiklik oldugunu bilememe durumunda deneme yanilma yontemiyle bir suru yanlis cevap verilebilen soru.

- bende bir degisiklik fark ettin mi?
    - saclarin!
    - nolmus saclarima?
    - cok guzel olmus.
    - :)) ?
    - yani eskiden de guzeldi ama boyle ayri bir guzel olmus super olmus...
    - :))
    - ...
  • "sen kilo mu verdin?" denilerek savuşturulabilecek saldırıdır.

hatun kişi, "hayır saçımın rengini değiştirdim, bir ton açtırdım, fark etmedin mi?" derse de, "onu fark ettim ama sen kesin kilo da vermişsin" denmelidir...

edit: yahu biz erkeğiz; bizim renk kartımız 64 rengi tanıyor, bizim için şampanya bir içki, somon bir balık, kestane de bir yemiştir. bunların renk olduğunu iddia eden bir kadınla da tartışmaya girmeyın, haklı çıkıldığı görülmemiştir...
  • ilgi isteyen kişilerin sorduğu soru. ''evet, kilo almışsın'' derseniz bir daha sormazlar.
  • iltifat etmeyi ya da güzel bir söz söylemeyi beceremeyen veya becerse bile yapmayan erkeğin karşısında sevgilisinden ya da eşinden güzel bir söz duyma umudu olan kadının sarf ettiği sözdür. ama bu tür erkekler genelde o değişimi de görmezler ya da görse bile söze dökme becerisini gösteremezler.
hesabın var mı? giriş yap