şükela:  tümü | bugün
  • arkadaşlar şimdi başka derdin mi yoktu dediğinizi duyar gibiyim ama bunu yazma gereği hissettim. hepimizin malumu her sene birbirinden kalitesiz birçok yerli komedi filmi vizyona girmekte ve bu film de bu gruba dahil filmlerden biri gibi gözüküyor. fragmanını dahi izlemedim, sadece postere ve konusuna bakarak böyle düşünüyorum. e bunda ne var, dediğin gibi yüzlerce boktan yerli komedi vizyona her sene giriyor diyeceksiniz, haklısınız da. ama filmi tanıtmak için yazdıkları özet dikkatimi çekti. yakında vizyona girecek filmleri bir tarayayım dedim ve bu filme de adına bakmadan, postere de dikkat etmeden basmış bulundum konu özetinde de şu yazıyor:

    -fikret, 40 yaşlarında babadan kalma bir berber dükkanı işletmektedir. her tıraş sonrasında antika aletlerle müşterilerine yaptığı masaj ile mahallede nam salan fikret'in hayatı, bir sabah dükkanına gelen taner isimli uyanık bir pazarlamacının zorla sattığı tam otomatik bir masaj aleti ile tamamen kabusa döner. tıraş olmak için dükkanına gelen ünlü mafya babası altan'ın trajikomik bir biçimde ölümüne sebep olan fikret ve taner, mafyanın adamlarından kurtulmak ve cesedi ortadan kaldırmak için her şeyden habersiz olan koltukçu rıza'yı da olaya dahil eder. cesedi antika bir koltuğun içine gizleyip ortadan kaldırmak isteyen üçlü, amaçlarına ulaşamadan altan'ın adamları tarafından kaçırılıp işkenceyle konuşturulunca, gerçeği söylemek zorunda kalır. bunun üzerine koltuğu geri almak için geri dönerler ancak koltuk düzenbaz muhtar adayı düzgün söğüş ile adana'ya doğru yola çıkmıştır. mafyanın adamları, altan'ın da içinde bulunduğu koltuğu bulup geri getirmeleri için üçlüye 2 gün süre verir. adana'ya doğru yola çıkan 3 arkadaş, düzgün'ün evine vardıklarında kendilerini bambaşka bir maceranın içinde bulur. çünkü koltukta bir keramet olduğunu düşünen düzgün söğüş, köy halkını etkileyerek seçimleri kazanmak için evinin bahçesini bir türbeye çevirmiş ve koltuğu ziyarete açmıştır. köylünün akınına uğrayan türbeden bu koltuğu geri almak düşündükleri kadar kolay olmayacaktır.

    insaf arkadaşlar böyle özet mi olur, okuyunca kendimi filmi izlemiş gibi hissettim. marvel filmlerini ön gösterimde falan izleyip konusunu sızdıran reddit kullanıcıları bile bu kadar ayrıntıya giremiyorlar. şimdi niye yazdın bunu diyeceksiniz de nedense acayip rahatsız etti beni ondan yazdım, daha geniş kitleler görsün farkındalığımız artsın diye yazdım.

    tanım:yerli ve bir komedi olduğu iddiası olan filmin yersiz uzunlukta yazdığı özeti.
  • sadi celil cengiz’i çok seven bir arkadaşımın ısrarı üzerine gittiğim ve tamamen para ve zaman kaybı olarak gördüğüm bir filmdi. iyi oyuncular olarak tanıdığımız yüzler bu filmde tam bir hayal kırıklığıydı. senaryo kötü, oyuncuların enerjisi düşük..