• av mevsimi filminde tam cuk diye oturan bir sahnede çalan şarkıdır.
  • bayanlar aşağıdaki 1. satırı erkekler 2. satırı okusun.

film müzikleri içinde bulunan şarkı da başındaki konuşmalar geçiyor, asiye ile idris'in konuşmaları velakin filmde idris'in bu şarkıyı dinlediği an, asiye'nin artık ona aşık olmadığını andır kavga ettikleri an değil.

film müzikleri içinde bulunan şarkı da başındaki konuşmalar geçiyor, asiye ile idris'in konuşmaları velakin filmde idris'in bu şarkıyı dinlediği an, asiye'nin orospu olduğunu anladığı andır kavga ettikleri an değil.
  • sözlerini yazalım da tam olsun.
    ----

kaç zamandır gülmez oldum kendime
    aslında uzun zamandır çok gülüncüm
    her ne kadar umursamaz görünsem de
    bildiğin gibi değil aslında ben çok kıskancım

sen bana aldırma gülüm
    benden adam olmaz
    kendime hayrım yoktur
    sana hiç olmaz

kaç zamandır hep küskünüm sana
    huysuzlaşır aksileşir kalbini kırarım
    her ne kadar kendinden emin görünsemde
    bildigin gibi degil aslında ben ben bir korkağım

sen bana aldırma gülüm
    benden adam olmaz
    kendime hayrım yoktur
    benden adam olmaz
  • cok fena mfo sarkilarina benzettigim sarkidir.
  • kabullenildiğinde hayatı kolaylaştıran gerçeklerden. adam olamayacağını* anlayan, hayattaki sınırlarının, kapasitesinin farkına varan insan beklentilerini de ona göre düşürecektir, sahip olamadıklarının arkasından üzüleceğine elindeki ile mutlu olmaya çalışacaktır.

gerçi bu gerçeğin farkına varma süreci fazlasıyla acı olacaktır. insanın bu cümleyi sarf etmesi için kim bilir kaç başarısızlık yaşaması, kim bilir kaç kadını hayatından kaçırmış olması, o hep vurulan dibi* kendine ev bellemiş olması gerekir. tüm çabalarına rağmen hayatta bir arpa boyu yol alamamış, kırık, bitik bir insanın o güne kadar tutunduğu tüm hayallerini bir kenara bırakıp adam olamayacağı gerçeğini kendine itiraf etmesi acılı bir yeniden doğuş gibidir. ama öncesinde ölmeyi gerektirir. benliğini, ruhunu, tüm doğru bildiklerini, inançlarını, sevinçlerini, aşklarını öldürmeyi gerektirir. ancak bu duygusal katliamın ardından parçalanmış ruhundan geriye kalan kırıntıları toplayıp tekrar yaşamaya başlayabilir. yüzündeki çizgiler derinleşmiş, sakalındaki beyazlar artmış, beli bir kat daha bükülmüş olacaktır belki, ama artık daha küçük, daha gerçekçi bir dünyada yeniden yaşamaya başlayacaktır. belki daha mutlu olmaz bu yeni dünyasında, ama en azından daha az mutsuz olacaktır.

bir kendine acıma* cümlesi değildir bu, aksine gerçeklerle yüzleşme cümlesidir. insanın sık sık tekrarlayıp kendine çeki düzen vermesi* için kullanacağı bir hatırlatma cümlesidir.

"benden adam olmaz"
  • değeri bilinmeyen şarkıdır. girişi efsane sözleri efsane. klibi daha bi efsane. kısaca durduk yere adamın amına koyan şarkılardandır. bir kabulleniş, içten gelen bir "siktir et" aynı zamanda.
  • av mevsimi filminde her ne kadar hayde dikkat çekse de arada kaynayan mükemmel şarkıdır. soundtrack albümü çıksa da tam halini dinlesek istiyoruz.
  • bu güzel şarkının sözlerini yazalım da tam olsun.

kaç zamandır gülmez oldum kendime
    aslında uzun zamandır çok gülüncüm
    her ne kadar umursamaz görünsem de
    bildiğin gibi değil aslında ben çok kıskancım

sen bana aldırma gülüm
    benden adam olmaz
    kendime hayrım yoktur
    benden adam olmaz
  • av mevsimi filminde idris' in kendisini göstererek "benden" demesi ile daha da anlamlanan şarkıdır.
  • bildiğim tek bir şey varsa o da bu.. benden adam olmaz, herkes bilsin..
hesabın var mı? giriş yap