şükela:  tümü | bugün
 • sherlock dizisinde oynayan sherlock holmes 'u canlandıran amca. kıvırcık saçlarını ingiliz aksanını yerim.

  http://www.imdb.com/name/nm1212722/
 • makyajsız yüzüyle aslan adam vincent'ı oynayabilir, ben yadırgamam.
 • nezle iken alan rickman'a dönüşen insan imiş bu. dinleyiniz: sherlock 1. sezon 3. bölüm sherlock holmes'ün ilk repliği
 • sherlock dizisinden sonra iyice ünlü oldu. steven spielberg'ün 2011'de gösterilecek olan filmi war horse'da oynuyor. daha da ünlü olacak. 40'lı yaşlarında hugh laurie gibi bir patlama yaşayabilir.
  gerçek olamayacak kadar güzel bir insan. balmumundan yapılmış gibi ya da uzaylı bilmiyorum artık. ses tonu gerçekten alan rickman'a benziyor. zaten kendisi de bunun farkında ve zaman zaman alan rickman'ı taklit ediyor:

  http://www.youtube.com/watch?v=v6emdtbgyfm

  kendisini beğenen ingiliz seyirciler (zannediyorum en çok ta bağyanlar) şöyle diyorlar: "i've been cumberbatched" geçen haftasonu sherlock'un 3 bölümünü bir çırpıda izleyip aynı şeyi ben de söyledim. ve gün gelicek hepiniz söyleyeceksiniz.
 • sherlock'ta izledim kendisini. sima olarak mikelanjelo'nun david heykeline benziyor. ya da biz öyle sandık.
 • -spoiler içerir-
  bu adam iyi oyuncu olabilir. iyi bir adam da olabilir. ama atonement'ta oynadığı sübyancı karakterle antipatimi kazanmıştır. halbuki starter for 10'de başlarda ukala, kibirli ve uyuz bir insandan normal bir insan evladına evriliken sevimliydi.
  -spoiler sonu-
 • yeni sherlock holmes'umuz. benzetmelerim pek beğenilmez ama kendimi tutamıyorum söyleyeceğim; bence colin morgan'a çok benziyor.
 • kesinlikle bir dylan dog avatarı kendisi. giydir kırmızı gömlek, siyah ceket ve kot pantolon al sana karakter.
 • dannnnnn etti şu dakika itibariyle.

  geçen gece rast geldim sherlock'a, izledim. oyunculuk güzel. ötesi, herifin yüzü tanıdık. ''tanıtımlardan olamaz. daha eskilerden hatırlayacam. mahalleden değil. ama bir izi var bende. ulan neyse''

  diyordum ki; işte bu dannnnn sesi geldi.

  stuart a life backwards'daydı, alexander'dı. vay anasını.. daha sherlock da yoktu ortada, ''herifin dizisi gelecek diye filmi gösteriyorlar'' şeysine uyanmamışım demek. ulan helal olsun, daha yeni ayıktım. tipte acayip bi farklılık yok stuart'a göre, ama demek tavır ve oyunculuk yüzünden: iki apayrı adam yahu.. gecenin bu saati şuursuzca şaşkınlığa doydum.

  ana-babası da orta-karar şöhrete sahip oyunculardı hatırlayabildiğim kadarıyla.

  (ulan hâlâ kızıyorum kendime. bu kadar sevdiğim bir filmin başrolünü nasıl kaybettim kafada, belli değil)
 • yıllarca bir yüz yakıştıramadan platonik bir şekilde aşık olduğum sherlock holmes'un benim için nihayet kazandığı yüzdür kendisi. artık kendisinden mi kaynaklanıyor yoksa canlandırdığı rolden midir bilemeyeceğim ama son derece çekici bir adam. gözleri bi değişik bakıyor böyle, sanki göz kapakları yokmuşçasına, böyle suratına gömülmüş uzun ince iki yarıktan ibaret sanki, ne göz torbası ne bi kırışık. bakar bakmaz gözünüze çarpıyor hemen maviş maviş cin gibi. tabi böyle anlatınca voldemort gibi oldu ama aslında son derece güzel bu arkadaşlar. gözler yani. neyse işte fazla dağılmadan kapatayım bu konuyu en iyisi ben. bi garip bakıyor işte adam, nefes kesici.
  ses tonu da orgazmik bişey. bir de ingiliz aksanı ile birleşince öldürücü bir silah haline gelebilir, çok çok tehlikeli! o zaman science of deduction değil de science of seduction'a dönüşebilir sherlock'un uzmanlık alanı, dikkat etmek lazım.*
  ayrıca şu da var ki, doğal haliyle sarışın-kızıl arası bişey olan bu adam, tam etkisini esmer iken gösteriyor. bence kesilikle sürekli siyah saçlarla dolaşmalı, hem siyah saç-beyaz ten-mavi göz kutsal üçlüsüne sahip olmuş da oluyor, daha ne olsun.
hesabın var mı? giriş yap