şükela:  tümü | bugün soru sor
 • agri kesici bir merhem. genelde ayak burkulmasi vs. durumlarda kullanilir. en az vicks kadar berbat bir kokusu vardir, yikanmadan hayatta gecmez...
 • sogukta kaslari kisiztirsin ve sakatlanmalari onlesin die sporcular tarafından surulen bir merhem
 • bir keresinde yabanci bir arkadasi "bunna 31 cekmek cok zevki oluyo" diye kandirip sonna anirtilarina guldugumuz merhem.
  (bkz: entrye ani serpistirmek) ama dayanamadim.
 • kas agri ve sizilari icin kullanilan ve bilenlerin ogudunu dinlemeyip aman cok cok suruyim hemen gecsin agri seklinde dozunu kacirdiginiz zaman sizi sabaha kadar bagirtan bir yakma hissi uyandiran pomad..
 • basketbolda bir yıldız olduğum dönemlerde (artık sporyazarı ve genç yetenek avcısıyım, guruyum) kas gevşetici özelliği dolayısıyla bol miktarda kullandığım nükleer krem.
  lakin başka kullanım alanları da vardır.

  alan 1:
  takım arkadaşlarınzıdan çok götü kalkmış olan yada takınımıza yeni girmiş saf mı saf iyi mi iyi bir genç varsa ona şaka yapmak istemiyle rektum bölgesine mevzu bahis kremin tüpünü dayamak ve aynı tüpü sıkmak suretiyle o masum insancığın hayatına unutamayacağı sıcak bir anı bırakırsınız. (özellikle sıcak suyla duş alırsa yada kolonya sürerse geçeceğini söylerseniz bu anının unutulma yüzdesi hızla düşecektir.)

  alan 2:
  soğuk kış günlerinde maça çıkacağınız spor salonunun aynı günden daha soğuk olması alışılagelmiş birşey olduğundan, kasları çabuk ısıtıp sakatlanma riskini düşürmek için kremimizi bacaklarınıza ve diğer ısıtılması gereken kas grubu bölgelerinize sürersiniz. (kol olur omuz olur) lakin dikkat edilmesi gereken husus sürülen bölgenin kasıklarınıza uzak kalması gerektiğidir. malum ter denilen vücut salgısı deri üzerindeki nesneyi gelişigüzel ortama yayar ve bu ortam o narin testislerinizi sıcak anılarla bezer. (daha çok zıplama ihtimaliniz vardır) unutumaması gereken bir diğer hususta kremi sürdüğünü soyunma odasını terk edip sahaya çıkmadan evvel "lan maçtan evvel bi işiyeyim" gibi düşüncelere sahip olmamaktır. hele hele bez gibi araçlar olmadan son damla ile mücadeleye girilmemelidir. (çok acır. hatta maç sizsiz başlayabilir)
 • basketbolcular sayesinde erkekler tuvaletinin önünden geçilmeyecek kadar ağır bi koku yaratan ..
  amacı dahilinde kullanıldığında gayet faideli bir merhem ...
 • amerika'da kokusuzunu yapmışlar
 • vicks gibi kalıcı kokuya sahip uyuz bir krem/merhem/pomat/her neyse. yıkanmak yerine ilgili subjeyi yakmak da etkili bir çözüm olabilir.
 • (bkz: dan gay)
 • bengay aslında sporcular için aynı zamandada risk yaratıcı bir kremdir. sporcuların nesilden nesile birbirine aktardığı maçlardan önce bengayla yıkanma ritueli aslında yararlı sanıldığı kadar zararlıdırda. bengay sürülen kas grupları yapay olarak ısınacak ve iki tur koşup bir iki zıpladığınızda sizi "lan ısındım ben" psikolojisine sokacaktır, oysa kaslar şu an sadece yapay olarak ısıtılmıştır ve doğal ısınmadan sonra ki gibi ani hareketlere hazır değildir. elde etmiş olduğunuz yapay sıcaklık omuz ve bacak kas gruplarında sakatlanmalara neden olabilir bu yüzden dikkatli olunmalıdır. türkiyedeki soğuk spor salonları yüzünden kas ısıtmadan çok, üşümeyim amaçlı kullanıldığıda görülmüştür..