şükela:  tümü | bugün
  • 24kitchen tv'de carte d'or tatlı tarifleri hazırlayan hanım. gayet güleryüzlü, şirin, munis ama arada konuşurken kafasını çok oynatıyor gibi.

bir de biri çıkıp da bu kadın sinem kobal'ın ablası dese şaşırmam. öyle de benzetiyorum.

caps yok mu beyler diyenler için: şöyle
  • türkiye'deki en iyi pastacı benim için. muazzam eserleri var. eser diyorum zira yaptığı pastaların hepsi ayrı bir sanat eseri. hatta hashtag'i #ohabupastamı, ki zaten öyle işler yapıyor ki istemsizce "oha bu pasta mı?" diyor insan. bir keresinde kaza yapmış bir range rover pastası yapmıştı ki ağzımız açık kalmıştı eşimle.

göktürk'te le fırın adlı pastane kendisine ait. ve instagram'da her hafta yarışma yapıyor, bilene pastayı hediye ediyor. bıcır bıcır bir konuşması var, hastasıyız ailecek, büyük fanıyız :)
  • sipariş ile pasta konusunda güzel isim yaptı ve bence ürünlerine göre fiyat yüksek ama işini iyi yapınca karşılığını alıyor.
  • #dolaptanevarsa hashtagi ile insanlara dolaplarındaki az görünen yiyecekler ile harikalar yaratmasına vesile olan bir pastacı, aşçı. youtube kanalı da var ayrıca.
  • hastasıyım.

45-50’li yaşlarımdan sonra yaşamak istediğim hayatın daha profesyonel, daha dinamik, daha popüler halini yaşıyor şu an. mutfağa ilgisi olan biri olarak hep hayatımın bir noktasında her şeyi siktir edip hobi olarak yaptığım tatlıları, çikolataları küçük bir ada şehrinde veya sahil kasabasında müşteriyle buluşturacak çılgınlığı yaşayacağım gibi hissediyorum. mesela bu yüzden de kendi mesleğim dışında mutfakla ilgili eğitimlerimi hobi de olsa sürdürmek planlarım arasında. kendisiyle tanışmayı ve yanında kısa süre de olsa workshop tadında bir eğitim almayı isterdim. kadın resmen sanat yapıyor.

bu arada kendisi pastacı değil aşçıdır. olm o ne güzel, ne sağlıklı tarifler öyle. yemekler için konuşuyorum tabii, maalesef tatlı yemenin serotonin dışında sağlıklı bir yanı yok. youtube kanalı ve instagram adresi takip edilesi. edilmeli.
  • kendisini severim ama sanırım takipçi satın alıyor. takip ettiğim bir chefin 12k takipçisi var, 2k like alıyor bu kadının 174k takipçisi var 2k like alıyor.
  • iş aşkına ve çalışma disiplinine bayılıyorum ancak instagram canlı yayınlardan çok rahatsız oluyorum. canlı yayında yorumları okuyan bir kızcağız var, kimdir bilmiyorum ama sürekli bengiyi öven yorumları okuyor ve sürekli bengi hanım bengi hanım diye sürekli bengiyi övüyor, bengi de sağolsun suratında hiçbir mahçubiyet olmadan sinir bir tavırla dinliyor her şeyi. fotoğraflardaki o güler yüzlü tatlı kadın değil sanki. işinde çok iyi olmasına rağmen epey kibirli gözüküyor, keşke fotoğraflardaki tatlı gülüşü hep yüzünde olsa da pastalarına bakarken sadece pastalarını düşünsem.