• cem adrian'ın şeker prens ve tuz kral albümünden bir şarkı.
  • youtube da replay butununa tecavüz ettiğim, fakat ciddi düşündüğüm cem adrian şarkısı.
  • şahsım için özel bir yeri olan cem adrian şarkısı. halbuki nice şarkılar geldi geçti.
    bugün parçalarımın çalma sayılarına baktım ve fark ettim ki... bu parçanın itunesum üzerindeki etkisi, gangnam styleın youtubeda yarattığı etki gibi oldu. bu şarkı geldi ve rakipleri için kırılması zor bir rekora imza attı kendince.
    sürçülisan ettiysem beni affet bu gece.
  • cem adrian'ın son albümün seviyesini tek başına vasat'ın üzerine çıkartan şaheseri. klasikler arasına şimdiden girmiştir.
  • pişmanlığını yaşayan ancak çözümü olmadığını bilen bir çok kişi sevdiğine aşağıdaki gibi seslenecektir.

"...beni affet bu gece
    sadece duy istedim
    ellerini elimde biraz tutmak istedim..."
  • cem adrian'ın eylül ayında çıkan şeker prens ve tuz kral albümünde yer alan en sağlam, en yakıcı üç şarkısından biri.. albüm zaten bunalım eyvallah da bu şarkı daha başka yaralayıcı olmuş..

yine fena sözler yazmış, cok fena.. mutsuzken ve geceleri dinlenilmemesi önemle rica olunur:

"beni affet bu gece
    sadece bil istedim
    karanlığın içinde
    seni sevmek istedim
    beni affet bu gece
    sadece duy istedim
    ellerini elimde biraz tutmak istedim"

http://www.youtube.com/watch?v=nx6bs7o8ue4

(bkz: durduk yere adamın ağzına sıçan şarkılar)
  • cem adrian'ın en güzel şarkılarından biridir. şimdilik son olan albümünden. çok seversin ama eski sevgili sözlerini yazıp yollayınca biter şarkının hissettirdiği o acı. "o dinlemeseydi keşke" dedirtir insana.bütün büyü bozulmuştur. oysa ki " kanar yanar içimde" derken cem, fazlasıyla üzülür insan. sözlerini yine dokunurdu içine
  • benim için şarkının sözleri şu;
    ...

kar eriyince beyaz kalır mı gece?
    umut tükenince yine çarpar mı bir kalp?
    ah düşünce gülümser mi çocuklar?
    düşler bitince başlamaz mı kabuslar?

sen unutsan ben unutmam
    ben unutsam aşk unutmaz
    bir yara bu
    hiç kapanmaz
    kalbimde hep
    kanar yanar içimde

....

ve gerçekten inanılmaz güzel, hele orda çocuklar düşünce derken ki ahh, çok kelimelere sığmaz yani. sonsuz teşekkürler cem adrian.

birde ben kimseden beni affetmesini istemiyorum, hele o içimden yüzlerce kere "sevgilim" dediğim, binlerce "zalim" dediğim ve orda plağın takıldığı adamdan asla özür dilemem beni affetmesinide istemem.
    aşk benim aşkım, güzellik benim içimde, yanarım. döner döner yanarım. ama ben tek kişiyim, o yok. o buna dahil değil.
hesabın var mı? giriş yap