şükela:  tümü | bugün
 • nilufer'in "niluferle" adli albumunde yer alan bir fahir atakoglu sarkisi. sozlerini aysel gurel ve nilufer beraber yazmislar.
  evet, bugunlerde gozun aydin gibi, yazin uc bes diskoda calindiktan sonra unutulmak uzere yapilmis sarkilarla karsimiza cikan nilufer, kisa bir zaman oncesine kadar boyle guzel sarkilar soylemesini de bilirdi. fahir atakoglu ona kir cicekleriyle dolu duzenlemeler yapar, o da sesinin butun guzelligiyle bunlari seslendirirdi.

  yagmur dindi sevgilim
  her sey bir resim gibi bozma
  artik kirma kalbimi
  artik bos yere beni yorma

  baslar bir derin sizi
  bagrimda kalir izi yapma, sevinclerimi calma,
  bir daha geri gelmez omrum
  ruhumu benden alma

  yillar gecti sevgilim
  her sey bir masal gibi oysa
  baska bir sey istemem
  senden baska kimseyi sevmem

  baslar bir derin sızı
  bagrimda kalir izi
  yapma, sevinclerimi calma
  bir daha geri gelmez omrum...

  bir bulut oldum daglarda,
  dalga dalga kostum bazen deli bir bahara
  beni benimle anla
  sorma, (ah) ben boyleyim
 • -beni benimle anla tufan..
  -du bakalim ekinler bicilsin de bi bakariz..
 • sözleri inanılmaz ölçüde dokunaklı bir eser... içinizde bir yerlere dokunur geçer.. geçtiği yerde izi kalır. bitip gidenin ardından söylenmez bu. bir nevi imdat çığlığıdır.. yıpranan ne varsa içerilerde, dile gelir bu şarkıyı söyler adeta..
 • nilüfer'in ses rengine çok yakışan, yorum gücünü ortaya çıkaran şarkı... kayahan şarkılarından başka şarkıların da nilüfer'i nilüfer yapabileceğinin bir kanıtı adeta. nilüfer denince akla hep slow şarkıların geldiğini düşününce, dilerim ki bir gün bu şarkının da adı sayılsın, hem de listede daha ritmik bir şarkı olsun, hem de o kadar benimsensin, sevilsin bu güzel eser.
 • her yağmur sonrası mutlaka aklıma gelen,yüreğimi burkan,o an mümkünse dinlediğim,değilse sadece mırıldandığım nilüfer şarkısı.nilüferle albümünden.bazen de böyle karlı bir günde akla gelir (mi?gelir.)yürek burkar (mı?burkar.)
 • tek kelime edilmeden gelinen o ince ipin üzerindeyken, "ilişki" adına ne bildiğini bile unutmuşken, hiç bir şey daha başlayamamış ve bitmemişken, o "araf"ta bu şarkıyı dinler ve umarsın,

  "yağmur dindi sevgilim, her şey bir resim gibi bozma..
  artık kırma kalbimi, artık boş yere beni yorma.."

  oysa bunları "um"mana sebep olduysa, zaten gerisini getiremeyecektir.. sen bunun farkına çok sonra varırsın..
 • "ben böyleyim"i en güzel anlatan şarkıdır bana kalırsa. yıllardır her melankoli halime eşlik eder nilüfer'in tüyler ürperten sesi ile.
 • harika nülifer parçası. çocukken arabada dinlerdik bu şarkının olduğu albümü. yıllar geçti hala melodisi aklmın bir köşesinde. nilüferin sesine çok yakışıyor, yorumu harika.