• hasan ali toptaş'ın yeni kitabının ismi.

isim güzel fakat ben kapağı beğenmedim. fazla karanlık olmuş. tamam belki isimle bağdaşması açısından düşünülmüştür ancak ben beğenemedim. yeni nesil düşünülmüş olsa gerek. çünkü yeni neslin okuduğu kitapların kapaklarına çok benziyor.
  • başlığı görünce aklıma ilk gelen münir nurettin selçuk un eşsiz eseri oldu. kitaptan başlık sayesinde haberdar oldum,okunur
  • kuşlar yasına gider ve heba romanlarıyla hemen hemen aynı kitap kapağı tasarımına sahip yeni hasan ali toptaş romanı.

kar ve köy olmazsa olmaz biliyorsunuz. he bir de at. şunlardan bir kurtulamadı gitti...

kuşlar'ı beğenmemiştim. oturmuş yazmış bastırmış, nasılsa biner biner satıyor. özenmemiş.

gecenin gecesi adlı öykü kitabı ise faciaydı. umarım bir daha öykü işine bulaşmaz.

son yaptığı işlere bakışım maalesef negatif. bunu da okuyacağız ama dudağımızın kenarıyla... umarım şaşırtır artık diyeceğim ama adam neredeyse her sene yeni bir roman yazıyor. özenmediğini düşünüyorum.
  • hasan ali toptaş ustanın yeni romanı.

kapaktaki iki fotoğraf da diğer kitaplarının kapağında olduğu gibi nuri bilge ceylan'a aittir. fakat bu sefer fazla karışık ve karanlık bir kapak olmuş. en azında bir kuşlar yasına gider kadar güzel değil.
  • merdivensiz bıraktın
  • "beni kör kuyularda, bütün mümkünlerin kıyısından, tam da oradan konuşuyor. insanların seyir merakı, bu merakın doğurduğu acımasızlık, habire dönen karanlık bir çark, çarkın öğüttüğü insanlar, yarım kalmış sevdalar ve parçalanmış hikayeler..."
  • 3 kasım 2019 ve 4 kasım 2019'da saat 14'te tüyap kitap fuarı'nda okurlarıyla buluşacak olan hasan ali toptaş'ın yeni kitabı.
  • bilen bilir,kendisi bu yakıştırmadan pek memnun olmasa da hat ,"türk kafkası " olarak nitelenir,ne ki kuşlar yasına gider ve ilk baskısını ilk alanlardan olduğum ,beni kör kuyularda ile kendisine kafkalığı yakıştırılan dili terkettiğini,değişim içinde olduğuna inaniyorum ,bilmem yanılıyor muyum...
  • bir cok kitabini sevmememe ragmen en sevdigim yazarlardan birinin cikan son kitabi
hesabın var mı? giriş yap