• pinhani'nin kediköy albümünde yer alan bana göre albümün açık ara en güzel şarkısı.

https://www.youtube.com/watch?v=v7e70ox62wu

sözlerini de yazalım.

çizdim kendi aklımca
    hayatın resmini
    bir şey bilmezdim aslında
    karıştırdım tüm renkleri
    hata yaptım tabi

herkes başka bir şeyden
    kaçırmış kendini
    bazen yaşlı gözlerle
    kabullenmiş gerçekleri
    bazen memnun gibi

artık çok uzaklaştım
    en çok da kendimden
    evden, senden
    göçmen kuşlar gibi

çok geç kaldığım halde
    solmuş resimlerde
    kaç yıl geçmiş
    hala güzel durur

küçükken çok inanmıştım
    eğer çok istersen
    her şey mümkün
    inanmak zor değil

hikayem senle başlardı
    senle devam etsin
    beni seni inandır

kaynak: http://www.sarkisozlerihd.com/…ni-beni-sen-inandir/
  • bu şarkıda insanı mutlu eden bir hüzün var. karlı bir havada sokak hayvanlarını beslerkenki hüzün, bir hatıra defterini satir satir okurkenki hüzün. mutlu eden bir hüzün...
  • bir kadın ya da erkek ilişkinin bir yerinde bu cümleyi kurarsa oradan kaçarak uzaklaşmak gerekir.
  • erkan oğur etkisi olan pinhani şarkısı. muhtemelen klip gelir bu şarkıya.
    (bkz: kediköy)
  • kediköy'ün en iyisi, en güzeli.
  • neşelendirirken hüzünlendirebilme potansiyeline sahip iki uçlu pinhani şarkısı.
  • albumun en iyilerindendir.

ayrica :
    sen olmayinca
    nehirler durmaz
    zor gunler

sarkilarida favorilerimdendir.
  • uzun süredir dinlediğim, duyduğum en güzel şey. öyle ki; incecik bir hüznü zerk ederken damardan, bir yandan da umutla dolduruyor ve gelip seni her şeye yeniden inandıracak "o" güzel kızın hayalini kurduruyor. ben şahsen inandım.
  • ne doğru, ne içten sözler. aferim! ve teşekkürler. uzun zaman sonra inandım. oh be!
  • 2-3 kez dinledim. güzel şarkı, kendini sevdiriyor kabul. tabii bunda erkan oğur etkisi de var bariz.

fakat aynı basit akor kalıplarını kullanarak şarkı yapmaktan bıkmadık mı? bu parça, aynı grubun yaptığı bir anda adlı parçanın, sözleri değiştirilip üzerinde birazcık (allah için 2 akor daha eklemişler) oynanmış hali gibi duruyor. hatta şarkılardan biri farklı bir gruba ait olsa, buralar ''şarkıyı oradan çalmışlar'' iddialarıyla dolup taşardı.

elbette sadece pinhani kullanmıyor bu kalıbı. dünya'da aynı şekilde besletelenmiş binlerce şarkı var. ama ne bileyim, kayıt için enstrümanları bile değiştirmeden (akustik gitar) bunu dinleyicinin gözüne sokmanın manası ne çözemiyorum.
hesabın var mı? giriş yap