• narin ve ince ince dokunan, hislendiren hoş bir şarkı.

incecik ipleri vardı onu şimdilik hayata bağlayan. enteresandı çünkü, çok enteresan hem de. aldırmaz duruşunun altındaki aşırı duygusallıktı beni hayrete düşüren.
    küçücük gözleri vardı ağladığında beni maviye boyayan. ilk bakışta belirgin bir özelliği olmayan gözler, bakmaya devam ettikçe derinine inmesine izin veren gözler. çok nadirdi ağlaması o gözlerin. onu ağlarken görmek maviye boyadı beni, hüznüme hüzün kattı.
    o hayatımın çocuk yanıydı, deli yanıydı, kural dinlemez yanıydı, zıp zıp zıplayan yanıydı. hiç kimsenin yanında olamadığın kadar rahat olabilmek onun yanında, onun da benim yanımda... adı aşk değil diyor hep, bu bize özel bir şey diyor, ismini sonra koyacağım diyor.
    beni sevdi benden çok, tahminimden çok, şaşılası çok. algılamakta güçlük çekti nasıl böyle sevdiğini. paniğe kapıldı sarsılmış olmanın etkisiyle. inanmakta güçlük çektim ben, ben bile kendimi bu kadar sevmezken.
    yaralarıma üfledi, söndürmek istedi bazı yanan yerleri, sildi parmaklarıyla bazı kanayan yerleri, acısını almak istedi bazı sıyrılan yerlerin.
    dudakları beni öptü benden çok, durmaksızın öptü, sıkılmaksızın öptü, koklayarak öptü, içine çekerek öptü, inanmaz bakarak öptü, narince öptü, hoyratça öptü.
    çıkarıp küçük kalbini, yerine koyduğu beni benden çok sevdi. küçük değil de, küçültülmüş bir kalpti onunkisi. sınırlanmış, törpülenmiş bir kalpti. esneyip büyümesi şaşırttı onu içine ben girince...
    kar gibi soğuk elleri vardı avuçlarımda eriyip kaybolan. önceleri dokununca ürperen, sonraları avuçlarıma kenetlenen, bütünleşen.
    kızdığında dikenleri batardı, öyle biriydi severken canını yakan. kızdığında gözü dönerdi, insan zararlısı olurdu. aşırı tutkunun yan etkileriydi onunkisi. "ne kadar çok seversen o kadar üzülürsün onun için" hesabı. korumak için, zarar görmemi engellemek içindi hep o hırçınlığı.
  • redd'in hayat kaçık bir uykudur albümünde yer alan şarkılarından olup sözleri de şu şekildedir :

incecik ipleri vardı
    onu şimdilik hayata bağlayan
    küçücük gözleri vardı
    ağladığında beni maviye boyayan
    o hayatımın çocuk yanıydı
    beni sevdi benden çok
    yaralarıma üfledi dudakları
    beni öptü benden çok
    çıkarıp küçük kalbini yerine koyduğu beni
    benden çok sevdi
    kar gibi soğuk elleri vardı
    avuçlarımda eriyip kaybolan
    kızdığında dikenleri batardı
    öyle biriydi severken canını yakan
    o kalbimin çocuk yanıydı
    beni sevdi benden çok çok
    çıkarıp küçük kalbini yerine koyduğu beni
    benden çok sevdi
  • itinayla ağzınıza eden bir redd şarkısı. ağlarken sümüğü akanlardan iseniz evde dinleyin.
  • hayat kaçık bir uykudur'un ilk 3 dakikasıyla savunmasız bırakıp son 2 dakikasıyla delip geçen kurşunu.

"o kalbimin çocuk yanıydı..."
  • dinledikten sonra öldüm, sonra reenkarne oldum.

tüyleri diken diken etme başarısını göstermiş redd şarkısı. fazlasıyla olmuş..
  • an itibariyle klibi yayınlanmış olan redd şarkısı.
  • 4 gündür fazlaca dinlediğim, bu akşam da yeni albümün ilk konserinde(bkz: garajistanbul) dinlerken tüylerimi diken diken edecek olan şarkı. 'bu doğan nasıl yazıyor ya bu şarkıları' hayat kaçık bir uykudur albümünde de dedirtti.
  • fazlasıyla yaşanmışlık hissi uyandıran parça, aynı boşver gibi...
    bu noktada doğan duru'yu tamamen redd'den ayırasım geliyor.
    yaşamak, hissetmek, yazmak, söylemek...farkını yaşıyor, yaşatıyor. ruhuna sağlık!

"küçücük gözleri vardı
    ağladığında beni maviye boyayan"
  • doğan duru'nun devleştiği şarkı.
hesabın var mı? giriş yap