şükela:  tümü | bugün
  • megalomanlıkta en çok kullanılan söz.

seni seviyorum'a verilebilecek en saçma karşılık.
  • acemi sarkilar albumunden guzide (!) bir cem ozer sarkisi.
  • benjamin'i seven bir kişinin benjamin yerine kısaltılmışı "ben"i kullanar söylediği tümce
  • muhtemel garfield repligi.
  • monitörüme asili duran bir haslet soyöz karikatüründe
    "-seni seviyorum"
    "-haklisin ben de beni seviyorum"
  • bir dönem coca cola light sloganı olarak kullanılmış cümle.
  • beni seviyorum.

yıllarca düşüncelerce koştuk peşinden “seni seviyorum”un..
    neyin peşindeydik bunu duymayı beklerken? bunu hiç düşünmeden koştuk durduk.. işte bu yüzdendir bir çok insan “seni seviyorum”u çokça duydu ama umdukları duyguyu bulamadılar ve aramaya devam ettiler.
    işte bu yüzdendir bir çok insan “seni seviyorum” u çokça söyledi ama umduklarını hissedemediler ve aramaya devam ettiler.
    çünkü “seni seviyorum”dan önce atlanan çok önemli bir cümle vardı. içi dolu bir cümle.
    “beni seviyorum”

biz daha beni sevmeden önce ‘sen’i sevmeye çalıştık. sonra ne oldu?
    iki şey oldu.
    ya içi tamamen boş, anlamsız bir cümleyi birilerine söyleyip kendimizi bir süreliğine oyaladık;
    ya da ‘sen’ e kendimizi öyle bir bağladık ki, ‘ben’den iyice uzaklaştık.

sonra “bir şey eksik ama ne?” diye aradık durduk bir şeyleri ama hala dışarıda.. hala olaylarda, kişilerde, cisimlerde, sıfatlarda.. bulduk sandık bazen bir süre daha oyalandık belki ama bulamadık. bulamazdık da..
    kafamızda unuttuğumuz gözlük gibi, evin her yerini arasak da bulamayız çünkü o zaten bizimleydi.

herkesin yolculuğu farklı ama ben inanıyorum ki her insan hayatında bir noktada geliyor buraya. “aa gözlüğüm bunca zaman boyunca kafamda mıymış?!”

beni seviyorum..
    beni seviyorum çünkü; benden sadece bir tane var.
    beni seviyorum çünkü; eğer bu dünyaya gelmişsem mutlaka bir nedeni var.
    beni seviyorum çünkü; çok güzel gülüyorum.
    beni seviyorum çünkü; çok sevgi doluyum.
    beni seviyorum çünkü; harika hatalar yaptım ve bunlardan muhteşem şeyler öğrendim.
    beni seviyorum çünkü; bazen beceremiyorum ve buna çok gülüyorum.
    beni seviyorum çünkü; kızgınken çok komik görünüyorum.
    beni seviyorum çünkü; aynaya bakınca içimdeki çocuğu görüyorum.
    beni seviyorum çünkü; sadece seviyorum..

bunu kaç kişi söyledi kendine inanarak ve içtenlikle? yoksa bunu yapmak yerine başkalarından sevgi dilenmekle mi meşguldük?
    ne zaman başladık daha kendimize vermediğimiz bir sevgiyi başkalarına vermeye?
    böyle mümkün olmayan bir çağrının peşinden gitmeye?
    geç mi artık?
    hiç değil. hem de hiç değil.
    şu anda içindeki çocuğu bulup, yakalayıp, duyup, görüp, onun belki de sadece gözlerinin içine bakarak; “tatlım seni seviyorum, çünkü çok güzelsin, çok özelsin, çok sevgi dolusun, bazen de somurtkansın, bazen başarısız oluyorsun, bazen hata yapıyorsun… tüm bunların hepsinde ben seni seviyorum, sadece seviyorum”

eğer birileri bana gerçek mucizenin burada başladığını daha önceden söyleseydi…
    hiç bir şey değişmezdi.
    çünkü herkesin bir zamanı var. kendi zamanı. o zaman belki de herkes kendi yazısını yazacak.
    ve herkes kendi zamanı geldiğinde kendini sevmeye başlayacak.
  • varoş edebiyatında popüler bir cümle.