şükela:  tümü | bugün
  • herkesin vardır böyle bir insanı.

annesi sever insanın ama o sayılmaz. anne olduğu için sever. annesi olmasa sevmez onu.

ne yaparsan yap, tüm suçlarına rağmen seni sevmiş bir insan varsa eğer bu dünyada, o insan seni gerçekten sevmiştir.

ne de güzel sevmiştir.
  • muhtemelen benimdir. ben herkesi severim çünkü. yani ilk önce severim. insana selam vermeden sevmeye başlarım ben. hatta bazılarını biraz fazla, biraz orantısız severim. çünkü şu hayatta emin olduğum tek şey kendi sevgim. bazen iki kişilik severim. gerçi bir sonuca ulaşmaz ama sonuç için değil zaten, ben sadece kendim için severim. bundan dolayı kimseye bir kazanç ya da kayıp olmaz, sevgim bende zaten, sana ne oluyor.

ilk beni kaybeder o sevdiğim kişi de, çünkü insan doğası elde olanın değil olmayanın peşinden gider. o süreçte de ben sevecek başka insanlar bulurum zaten. seni kaybettim diye sevmekten vazgeçecek halim yok herhalde. çünkü benim ihtiyacım olan şey bu sevgi. seni sevemezsem başkasını seveceğim, sevmeliyim, sevmezsem yaşayamam ki...

benim hayattan beklentim bu. belki doğru belki yanlış. hayatımda belki sadece 10 kişi olmalı ama hepsi sevdiğim insanlar olmalı. onlar beni sevmese de olur. sevemediğim bir insanla bir arada olamam ben. bahsettiğim sevgi de sevgili olmak değil yanlış anlaşılmasın, mesela bu sabah bizim mahallenin kocaman beyaz sokak köpeği ile otoparkçıların dedikodusunu yaparak başladım güne, bundan güzeli olamazdı benim için. o bir mesela, mahalleyi süpüren erdinç abi 2, bakkalı sevmiyorum bak partizanlıkları yüzünden. benden para kazanıp iki laf arası laf sokuşturmaları yüzünden marketten alır oldum mesela. marketteki güzini seviyorum mesela.

ben hayatımdaki insanları gerçekten seviyorum, hatta ara ara beklemedikleri anda söylüyorum da bunu, sesli dile getirmeyi seviyorum. bazen yanlış anlaşılmalar olabiliyor, türk insanı işte duymaya alışmamış ki. ama beni tanıyanlar biliyorlar neden söylediğimi.

sevmek bence insanın yapabileceği en güzel şey. insanı sevmek, hayvanı sevmek, doğayı sevmek, bir şekilde bir tanrı sevmek, bir parti yöneticisini sevmek, apartman görevlisini sevmek, anne/babayı kardeşleri sevmek .... liste uzar da gider.

herkes sevmeli bence, herkes birbirini severse sizi de seven olacaktır mutlaka, bir de böyle düşünün*
  • sadece ve sadece kızım ...