• nazan öncelin demir leblebi albümünden bir şarkı. ilginç tespitler vardır kelamlarında. dikkat buyurunuz.

biraz sonra ben yolcuyum
    sana bol şans diliyorum
    sil gözlerinin yaşlarını
    seni iyi tanıyorum
    mutlu son yoktur
    ne de mutlu aşk
    kim mutlu olmuş ki ben olayım! (bingo)
    içmek istiyorum
    içmek unutmak
    beni ayık gönderme...
    benim işim zor
    koy bir daha koy
    beni söyletme!
    içmek istiyorum hülen
    içmek unutmak
    beni ayık gönderme..
    benim işim zor
    hem de nasıl zor
    beni söyletme...

kemanlar efenim...

kaderin elinde herkes oyuncak
    aşkım birazdan mazi olacak
    başlarım senin gönül çarkına
    pişmanlık seni kalbinden vuracak..
    mutlu son mutlu aşk gibin şeylerin olmadığının ifade olunduğu nakarat
    beni söyletmeyin..
  • mümkünse gönderme
    istersen söyletme şekilli son kelamlarını da ekleyelim.
    tam olsun..

beni söyletmeyin...
  • -istemeden- isteyerek terketmiş bir şarkı. şartlar oyle kılmış ama kalbin şartları uymamış akabinde bu şarkı ortaya cıkmış...
    her şeyin bilincinde olan "mümkünse göndermee" kadınının dilinden dokulen en bomba dize içinse;

"başlarım senin gönül çarkına"!. . .
  • nazan bu şarkıda "beni söyletme" demiş fakat -sahsımca- kendisini tutamayıp o soylemediklerini de kusup albümdeki baska bir şarkıyı yapıvermiş, o şarkı da "sokarım politikana" olmuş, sonunda hasssiktiirr diyivermiş. en nihayetinde onu söyletmişler, söylemiş, görelim ne söylemiş, nasıl söylemiş;
    (bkz: sokarım politikana)
  • demir leblebi'nin açılış şarkısı nam-ı diğer a1'i. her aşığın uğradığı biraz öfkeli biraz da kederli limanların kelamı. nasıl güzeldir o ağır aksak başlayan intro'nun kıpır kıpır hale gelişi ve nazan'ın şarkıya sözleri sündüre sündüre girmesi... hele o sonuna ekleniveren o titrek "e"lerle bambaşka bir hale gelen o "gönderme"ler ve adeta kalpten kopup da gelen "beni söyletme" her seferinde tuzaklar kuruyor kalbime.
    ayrıca öp barışalım ile aralarında bir benzerlik bulmak da mümkündür sanki. ikisi de piyasanın burun kıvırdığı albümlerin, hit olma potansiyelleri değerlendirilmemiş kıpır kıpır açılış şarkılarıdırlar benim gözümde. (bkz: #25071936)
  • bana baaaarma!!
  • evin penceresinden giren serin hava, elde mikrofon yapılmış bira şişesi ile son ses eşlik edilesi, alkol dostu, manidar nazan öncel şarkısı.

"kim mutlu olmuş ki ben olayım!"

(bkz: sus söyleme)
  • "aşkım birazdan mazi olacak."
    nazan öncel. müptelasıyım.
hesabın var mı? giriş yap