• atasay'in $ dilinde "daha fazla para kirmak istiyorum ulannn, alin pirlantalari, cebinizdeki para cebime girsin" seklinde tercume edilebilecek slogani.

#10564448 no'lu entryde nefret kustum gerci ama bir de burada farkli bir perspektiften itiraz edeyim. bu reklam ve bu slogan kadinlari asagiliyor! evet, bazi insanlarin gozunde kadinlar manipulatif, cikarci, erkegin kanini somurmek icin binbir takla atan, ellerinde ne varsa (guzellik, sirinlik, zeka, karsisindakinin aski) bu ugurda harcayan uzak durulasi yaratiklar (author'a selam ederim, gozlerinden operim). cikarci ve bencil kadin elbet vardir ortalikta, cikarci ve bencil erkekler oldugu gibi. ama bu reklam sayesinde butun kadinlar minik oyunlarla erkegi kukla gibi oynatan, istedigini yaptiran pirlanta duskunleri olduk, ona itirazim var. boyle boyle erkeklerin beynini yikiyorlar "kadin... mal... pirlanta al..." diye programliyorlar resmen. satine dedi ki, ama bizi de pirlanta istemeye programlamiyorlar mi?" evet programliyorlar. bence kadinli erkekli oyunlarina geliyoruz (son iki hafta icinde kac kere yazdim bunu degisik basliklarda bilmiyorum artik). abarttiklari nereden belli? evlilik teklif etmeyi gec, sevgililer gunu icin bile tek tas aldirmaya calisiyorlar. yuh, kim sevgililer gununde tek tas bekliyor yahu? evlenirken burma bilezik alinirdi bir kac sene oncesine kadar, zorla tek tasi eklediler. simdi de sevgililer gunu bahane. almayin kardesim, aldirmayin!

bu memlekette pirlanta yuzukten cok baska dertleri olan kadinlar cogunlukta (bkz: turk kadinina dair ic burkan detaylar/@a lifetime of type ii errors).
  • - şu nasıl?..
    - çok naziksin erol ama bu hediyeni kabul edemem..
    - şu?..
    - o fena diilmiş...
    - beriki?
    - hımmm.. onu kabul ederim ama akşamına sevişmem...
    - ya, öff!! sevgililik ne zor işmiş ya!.. *
  • azla yetinen kadının cümlesidir. kaşıkçı elmasını da isteyebilirdi sonuçta.
  • (bkz: blood diamond)
  • ekşi sözlük bu reklamı yememiştir efendim.
  • bu cümleyi kuran bir kadın zaten ancak o kadarcık sevilmeyi hakeden bi kadındır.
  • eliyle gösterdiği "şu kadarcık" boyutunun, takribi 5 karat pırlantaya denk gelmesi sonucu, adamın o yüzüğü alabilmesi için yaklaşık 2 yıllık maaşını atasayın kasasına bırakacağı öngörüsünde bulunduran hareket.
    yapmayın canım benim... ona sevginizi "şu kadarcık" bir atasayla gösterin" demeyin bari. adamın suratına suratına dalga geçer gibi.
    biz alyans takardık eskiden. bu diamond trade company, pirlanta dedi, sonsuza kadar dedi, aha buraya da soktu bu taş işini.
  • - beni şu kadarcık sevsen yeter biliyorsun değil mi?
    - sende bana bi kerecik versen yeter biliyorsun değil mi?

(bkz: soruya soruyla karsilik vermek)
  • - beni su kadarcik sevsen yeter biliyorsun degil mi cerencan?
    - ne kadar berkecan
    - bu kadar askim (o)))
hesabın var mı? giriş yap