şükela:  tümü | bugün
  • terkedilecek erkeklerdir.

bunu yapmayacaksın kardeşim..

bu ölümcül hataya düştüğün an bitersin kardeşim, tüketirsin kendini..

ve seni terkeden kadınının sana bir gün geri dönme ihtimalini yiyip bitirme..

o kadının aklına yıllar aylar sonra geldiğinde o dik, o mağrur duruşunla gelsin.. ciğerini kaptırmış zavallı bir yavru kedi gibi sızlandığın anı değil..

unutma; güçsüz olduğunu anlarsa zihninde bitersin kadınının.. içinden fırtınalar kopsun, o gittikten sonra boru bağlat; ama seni o halde görmesin..

çünkü unutma sen ağlayınca büyük ihtimal acıyıp sana geri dönebilir; ve dostum inan bir erkek için kadın tarafından acınarak birlikte olmak, yağsız kazığa oturmaktan farklı değildir..

ve bu kadın seni bir gün mutlaka bırakacak..

çünkü sen artık bir erkek bile değilsin..
  • bir de facebook'un ortasında zırlayanlar vardır ki. komple eziklik tarihini yazarlar.
  • masum, güçsüz, saf bir erkek de olabilir
  • müsveddeliğini bilemem tabi de seven erkektir, o kesin. *
  • içlerinden bazısı, müsvedde olmak dönemini başarıyla atlatıp gerçek birer erkeğe dönüşecek olan insan kümesidir.

(bkz: küme)

(bkz: kümes)
  • eziklikte çığır açmışlardır.

dik dur,

bir kadına göre erkek sürekli hata yapar...

senin yapman gereken şey,

sana göre doğru ama kadına göre yanlış birşey yaptıysan bile hatalarının arkasında dur, özür dileme!

eziklik bu özürle başlar...

güçlü ve kararlı profilin bu geri adımla biter...
  • biten bitmeye yüz tutmuş ilişkisinin arkasından ağlayan erkeklere verilen addır. kadın ağlayınca, nedense(?) müsvedde olmazlar ama erkekler ağlarsa, işte sorun orada başlar. çünkü erkekler biten ilişkisinin arkasından ağlayamaz, çaresizliklerini, üzündüklerini gösteremez, gururlarını bir süreliğine de olsa köşeye koyamazlar. toplumun onlara çizdiği rolün dışına çıkamazlar, ne hadlerine!

hayır ağlasa ne olacak ben bunu anlamıyorum. büyük ihtimalle o terk eden kadın geri gelmeyecek, geldi diyelim terk ettiği zamanki gibi seven bir adam bulamayacak. e bu durumda, değeri zamanla pul bile etmeyecek biri için ağlamamak, göz yaşlarından utanmak ya da gururlu durmaya çalışmak ne diye?
    sırf erkeksin diye ağlamaktan çekinme sakın, bırak kadını da gitsin gitmek istiyorsa. yıllar sonra hatırlayıp ulan ben bu kadını da sevmiştim bir zamanlar dersin çok çok.
  • seviyorsun. bitmesin istiyorsun. biraz da duygusal bir yapın varsa gözlerin dolar. onu da geçtim ağlarsın. ağzından belli belirsiz beni terk etme sözleri de çıkar.

bunu gören kadın, iyi kötü bir şekilde o noktaya gelmiş birine karşı "ay ezik gibi duygusala bağladı" diye düşünecekse siktirsin gitsin zaten. o andan sonra onların hiçbirine değmediğinden emin olabilirsin sevgili kardeşim.