şükela:  tümü | bugün
  • zannedersem, emre aydın'ın yakında çıkaracağı teklisinin* adı.

edit: geçtiğimiz günlerde, şöyle, kısacık bir teaser yayınlanmış tuna velibaşoğlu tarafından: https://www.youtube.com/watch?v=teu9_hrrf1e
  • sıradan bir emre aydın şarkısı. emre aydın'ın artık bana üretkenliği bitmiş gibi geliyor sanki hep aynı müziği kullanıyor ve sözleri değiştiriyor. şu şarkıyı dinleyince mesela "buralar yalan" şarkısıyla neredeyse aynı. yine bir ney çalıyor emre aydın sakince şarkıyı söylüyor sonra bir nakarat ne tiz ne de peslerde. emre aydını da severim ama çok tekrara düşüyor.
  • dmcetiketi ile çıkmış olduğu tekli, (bkz: emre aydın) şarkısı. söz - müziği kendisine, düzenlemesi mustafa ceceli'ye ait.

dinlemek için buyrun

hiçbir şarkısı, ilk albümü afilli yalnızlık albümündeki şarkılar kadar olmasa da klasik emre aydın şarkılarından bir tık daha üstün diyebiliriz.
  • emre aydın'ın yeni şarkısı.
    bu adamın genel ruh hali sanırım hep şu halde. seviyoruz o ayrı.
  • insanın ciğerini söküyor adeta.
    bu adam kendini tekrar ediyor mu bilemem çok mükemmel bir müzik kulağım yok aslında bazı şarkıları birbirine benziyor ama şarkıları insanın içine işliyor.
    bazen düşünüyorum bu adama bu şarkıları yaptıran nedir, acaba ne yaşamış olabilir.
    şarkılarını internet cafelerde dinlediğim dönemler geldi aklıma. kulaklığı takardım son ses gökhan özen, emre aydın şarkıları dinlerdim hey gidi ne güzel günlerdi.
    hiçbir sıkıntım yok allah'a şükür ama mutlu değilim bu aralar. belkide bu yüzden bağımlılık yapıyor bu adamın şarkıları.
  • 2010 yılından itibaren fetret devrine giren,evlenmesiyle hepten tekleyen emre aydın'ın, 27 ekim 2017 tarihi itibariyle single olarak piyasaya sürdüğü video klip.
    yenilenemeyişin ete kemiğe bürünmüş halidir adeta.
    vakti zamanında top 10 listeme 3 şarkı ile girebilmiş pop-rock müzisyeni bu arkadaşın,belki üretimde yaşadığı sorunlar,belki de psikolojik faktörlerdendir ki,(bkz: emre eski emre değil) (bkz: emre de çok bozdu bea) önermelerinin altına ıslak imzayı çakmış olmasını derin bir keder eşliğinde izlemekteyim.sevgili emre;
    yazdıklarını ve yaptıklarını unutmadım.ama son yaptığını asla unutmayacağım.
    eski güzel günlerin şerefine (bkz: belki bir gün özlersin)
  • evet tipik bir emre aydın şarkısıdır. adamdan sürekli farklı şeyler beklenmesine de pek anlam veremiyorum şahsen. sürekli dinliyorum şu ara, tam o boşluğuma denk geldi zaman olarak da.
  • şimdi evet emre aydın çok bozdu önünü alamadı falan dedik ama bu nedir yahu. adam resmen müziği yapmaya üşenmiş "ses ver &buralar yalan" karışımı yapıp üstüne söz yazmış. hani dinlerken yeni bir şey dinliyormuş hissiyatı sıfır.

değişiklik yapayım dediği noktada oryantal tarzı saçma bir şey yaptı ölünmüyor yokluğundan nasıl bir olmamışlık nasıl bir irrite edicilikti o.

yıllardır sık, sık o aşk acısı mevzusunu e memba bitti, adamın tüm üretkenliği buraya kadarmış. bundan sonra da önceki şarkılarının üstüne yeni sözler yazar.
    ben de arada temiz temiz afili yalnızlık, kağıt evler albümünü açar dinlerim.
    saçma bir kandırılmış hissi yaşatıyor. gece gece yazdıkça sinirlendim.
    bu kadar da olmaz ki canım *
  • hakkında çok olumsuz sözler edilse de, ciğerimi sökmüş parçadır.

hayal kırıklığı, çaresizlik, umutsuzluk, her şey var içinde.

bu kadar sade sözler nasıl bu kadar çok canımı yakıyor bilmiyorum. ama ben öldüm emre!

sözlerini de yazalım madem;

--- spoiler ---

milyon şey var aklımda
    gitmeseydin dinlerdin
    "beni düşün bir kez de"
    diye başlamak isterdim

"iyi bak kendine"
    bile diyemiyorum
    konuşsam faydasız ya
    ama susamıyorum

beni vurup yerde bırakma
    katlanamıyorum hiçbir yokluğuna
    beni vurup yerde bırakma
    içim bağırdı da
    ben diyemedim ya

bir tek şey var aslında
    eğer konuşabilseydim
    "beni böyle bırakma"
    diye haykırmak isterdim
    --- spoiler ---
  • tekrara düşmüş bir diğer emre aydın şarkısı.

ilk albümü türk müzik tarihinde önemli bir yer edinmiş, bütün şarkıları ayrı şaheser olan bir şarkıcının bugün geldiği bu nokta çok üzücü. ikinci albümü ilkinin tadını vermese de iyiydi ancak üçüncü albümle birlikte rafet el roman ekolüne dahil oldu. aynı müzik, aynı sözler. çevir ve yeniden yaz.

beğenen yine beğenir ama bu durum şarkının önceki şarkıların değişik bir versiyonu olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

kendini yenileyip yenilememesi de kendi kararı ki bence emre aydın yeni stiller deneyebilecek yeteneğe sahip biri. her şeyden önce şarkılarını kendi yazıyor. buna rağmen yapmaması kendi tercihi ama "sürekli aynı şeyler yapıyorsun," diyene de itiraz etmeyecek o zaman. ona "bu tuttu, biz hep bu izden gidelim artık," diyen her kimse onun da alacağı olsun.