şükela:  tümü | bugün soru sor
 • soguk alginligi semptomlari icin mucize ilac..
 • tadi güzel olsun diye icine krema aroması ve muz aroması eklenmis ama ne krema ne de muz tadı veren öksürük şurubu.
 • yillarlarca her ilaca burun kivirmis, her suruptan kacmis cocuklari, uzerindeki ari ile kandirmis suruptur. nedendir bilinmez her suruba oyk derken bunu lakir lakir icer idik. tadi da pek menem birsey degilmis oysa ki. cocuk kafasi bir baska oluyor iste. kendimizi sartliyormusuz demek. kalabalik bir ortamda benical muhabbeti acilirsa (evet o kadar enteresan degil boyle seyleri irdelemek) o minik ari yuzunden surubu sevdigini sanan klandan birileri ile denk gelir, gulersiniz. ayrica henuz kavrayamadigim bir sekilde benimde mensubu oldugum bu gruptan bir cok kisinin ortak noktasi olarak neolet pastil mefhumu mevcuttur.
 • fazla icildiginde kafa ,daha da fazla icildiginde ise ishal yapan karamel aromali oksuruk surubu.

  deksrometorfanhidrobromur, psödoefedrin, klorfeniramin maleat vs. içerir
 • perebron'un eline su dökemicek olan şurup
 • tylol hot ile birlikte alındığında insanı küüt diye yatağa deviren grip ilacı. kolunuz kalkmıyor, o derece.
 • eczanede sahsimi sukut u hayal ugratmis ilactir. artik recetesiz verilmiyormus.

  yan etkileri
  yan etkileri: epigastik rahatsızlık hissi, iştahsızlık, bulantı, kusma, ishal ya da kabızlık, taşikardi, palpitasyon, ekg değişiklikleri, aritmi, hipotansiyon ve hipertansiyon, bronşiyal salgılarda koyulaşma, aşırı duyarlılık reaksiyonları, ışığa duyarlılık ve kimyasal olarak benzer preparatlara çapraz duyarlılık görülebilir. özellikle prostat hipertrofisi olanlarda idrar retansiyonu görülebileceği bildirilmiştir.
  seyrek olarak görülen yan etkiler: baş dönmesi, tremor, nadiren halüsilasyon, uyku bozukluğu, baş ağrısı, koordinasyon güçlüğü, deri döküntüleri, fotosensitive, boğaz kuruluğu.
 • içerdiği dekstrometrorfan hidrobromür adlı maddenin morfin ile beşinci göbekten akraba olması, psödoefedrinin ise amfetamin ile bazı ortak etkileri nedeniyle suistimale uygun olarak nitelendirilmesi sonucu deyim yerindeyse karneye bağlanmış grip iksiri. o kadar ki eczacı yeterince paranoyaksa, adamın alnına kaşemi basmama rağmen ben bile alamıyorum. ama her şeyin bir çözümü var, herhangi bir 500 mg. parasetamol içeren preparatla birlikte actidem adlı öksürük şurubu birlikte alındığında gramı gramına çilekli benical cold elde ediliyor. ha actidem reçeteli midir? mantığa uygun olan reçeteli olmasıdır ama siz yine de bir deneyin derim.
 • grip ve soguk alginligina karsi cok basarili. gercekten cok cok basarili yani tartismasiz.
  sorun su ki yan etkilerinden biri kabizlik, ve tecrubeyle soyluyorum bu kadarini tahmin edemez kimse. bi dahakine heralde sezeryen falan yaptirmam gerekecek. o kadar fena yapiyor.
 • ateşler içinde yatan beni iki saatte ayağa kaldıran ilaç, allah moleküllerini birleştiren bilimadamlarından razı olsun, iki gündür ancak nefes alabildim, bir tane de gece aldık mı tamamdır inşallah.