şükela:  tümü | bugün
  • trt 1'de başlayacak yeni dizi.

tanıtımı:
    https://twitter.com/…rt1/status/1165216531741061120
  • fragmanında nehir erdoğan, şerif sezer ve kutsi'yi gördüğüm dizi...
  • konaklı ve şiveli boktan dizilerden sadece biri.

yapmayın arkadaş şöyle diziler çekmeyin artık ya.
  • aile dostunun oğluyla değil, bir başkasıyla kaçan nehir erdoğan yabancı damatı hatırlatmıştır.
  • oyuncu kadrosu güzel aslında ama dizide olmayan bir şeyler var sanki. nehir erdoğan; ekranı dolduruyor, rolünü de güzel oynuyor ama duygusunu veremiyor gibi tam olarak. tam kapılıp gidiyorsun diziye; bir yerde bir kopukluk. bazı sahneler anlamsız uzun, bazıları da hemencecik geçiveriyor. sanki birkaç bölüm olan biteni uzun uzadıya anlatsalar daha güzel olurdu. dizinin yeni olmasına veriyorum her şeyi. evet klişe dolu, evet artık kusasımız geldi konak dizilerinden. ama benim ruhum da drama seviyor kardeşim! bayılıyorum acıya..
  • ailecek başından sonuna kadar izlediğimiz kendimizi durdurmasak tekrarını bile izleyeceğimiz yeni trt dizisi. iyi miydi? sorunları var ama idare eder. ilk bölüm puanım 6/10

2. bölüm editi: silahlar bıçaklar çıktı meydanee. ben bir daha izlemem güle güle. şiddetsiz bir dizi yapamıyor musunuz siz?
  • jenerik sarkisi fena halde aklima takilan dizi.
  • birazcık "yabancı damat" birazcık "gülperi" e biraz da doktor levent al sana "benim adım melek".
  • trt' nin yeni sezonunda yayınlanan, bol "edicik, gidicik, yapıcik" aksanlı bir entep dizisi.

dizide güzel tek bir detay var: kadınların kavga etmeyişi. gözüne kara kara sürmeler çekip "kanımızı yerde koma oğul" gibi laflar kasan absürt tipler yok. birbirine düşman olmuş ailelerin kadınlarının bayramda buluşmalarını görünce, sakin sakin konuşmalarını görünce içimden izlemek geldi.

ancak melek karakterinin almanya'da yaşadıkları çok abes be kardeşim. yok haberi olmadan boşanmışlar, yok çocukların velayetini pat diye adama vermişler. çocuk altı aydır okula gitmiyormuş, bir allah'ın kulu eve gelip kontrol etmedi mi? kadının bu kadar keriz yerine konmasını anlayamadım ben. gülperi'de bile bu kadar saçmalık yoktu. çatır çatır gidip davasını falan açıyordu gülperi.

ayrıca birisi şerif sezer'i halfeti'den çıkarsın artık yeter. kadını orada bir eve kapatmışlar, hep aynı evde dizi çekiyor...
  • aydilge'nin söylediği jenerik müziği, ayna grubunun garibim şarkısından izler taşımaktadır.

aydilge den jenerik (18. saniye sonrası) ve (36. saniye sonrası)

ayna dan garibim (38. saaniye ve sonrası)