şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: tamam)
  • şu ubere gösterdikleri tepkinin milyonda birini plaka sahiplerine gösteremeyen meslek grubunun sonuçsuz kalacak feryadı. algı oyunu yapılıyor denmiş bir de. kendi gördüğümüz muameleyi bilmesek inanacağız ama maalesef.
  • yahu banane taksicilerin derdinden? ben hizmetime bakarım, kısa mesafe almayan taksiciyi neden şikayet ederek yola getirmek gibi bir misyonum olsun? kim iyi hizmet veriyorsa paramı ona veririm, özelleştirmeymiş yerli malıymış falan benim meselem değil. devletin ilgilenmesi gereken mevzularla vatandaş neden uğraşsın?
  • kısa mesafede yolcu almamak sanki münferit bir hadiseymiş gibi konuya yaklaşan yazarın başlığı. havaalanında kısa mesafede yolcu almayan taksi oranı %99 iken ve bu durum neredeyse 100 yıldır böyle iken bu konu herkesin malumu iken sorunun çözülmemesinin beyaz masaya ihbar ile bağlantısı olabilir mi? taksicilerin durumu trafiğe çıkan herkesin malumu. kendilerini nasıl ayrıcalıklı gördüklerini anlamak için araçlarını nasıl kullandıklarını görmek kafi. bir meslek grubunun %80, %90 ı cürük iken olayı içlerinde çürük elma var muhabbeti ile açıklamak insan zekasına hakaret öncelikle. turist bölgeleri için yds'den 70 puan şartı koy, diğer bölgeler için 4 yıl üniversite mezuniyeti ara. sorun 1 yılda %80 -%90 oranında çözülür.
  • ortada bozuk bir yapı var. insanlar bu taksici milletinden illallah etmiş. şahsi arabayla gitmeme rağmen her gün trafikte iki üç taksiciye çok pis sövüyorum. yollar babalarının malı sanki. uzun uzun yazmışsın, okudum. baban düzgün bir insan olabilir ama yapı bozuk. milyon tl lik taksi plakaları, plaka sahiplerinin götünde patlayınca düzelir belki birşeyler.
  • hiç ama hiç bu konuda demagoji yapmaya gerek yok...

herkesin yakınında yöresinde bir taksici vardır, kan bağı durumu bu meslek erbabı ile ilgili empati yapmamızı gerektirmez.

bir taksiciye haklı olduğunuz bir sebepten ötürü ''seni şikayet edicem'' diyin, en ama en iyi ihtimalle ''hadi kardeşim'' cevabını alırsınız. taksicilik sektörü mafyalaşmış, müşterileri yolunacak kaz gözünden başka bir şey görmüyorlar.

bakın bir insan taksiye neden biner?

toplu taşıma araçlarından daha rahat olduğu için ve gideceği yere daha hızlı gitmek istediği için değil mi en temel sebeple... bunun için de paraya kıyar.

taksicilerde inanılmaz bir şımarıklık ve kabalık var. sürücülerin yüzde 90 ı kaba sana ne idüğü belirsiz insanlar. taksiler de keza öyle. façalı bir şahinden farksız taksiler var ya her yeri yapıştırma ve garip garip aparatlarla dolu. hiç mi binmediniz bunlara?

şikayet etmek hiçbir şeyin çözümü olmuyor tıpkı beyaz masa gibi. talep kaydı alınıyor fakat gerisi hikaye....

taksilere alternatif ve daha iyi bir ulaşım alternatifi çıktı diye kimseyi dövemezsiniz hakaret edemezsiniz!!!! sizin derdiniz biz taksiciler olarak şartları nasıl daha iyi hale getiririz olmalıyken azalan kazancınızın derdine düşmüşsünüz...

yazık.

edit: imla
    edit 2: özelden mesaj gönderip, hesabını mesaj almaya kapatan yazar başlığı. o kadar da güzel cevap vermiştim yazık oldu :)
  • özet: taksici duygu sömürüsü
  • yıllar önce yaşadığım bir diyalogtan:
    -20 liramız var abi , kurtarır mı? (24 falan tutuyo)
    -olmaz
    -abi öğrenciyiz
    -ben de öğrenci babasıyım

not:iyi hadi gelin bari diyerek götürmüştü. başlığı okurken aklıma geldi , aynı kişiler mi acaba.
  • okudum, çocuk haklı. haksız olduğu kısım da yok değil. taksiye de vitoya da kafam girsin, ulaşım-erişim sıkıntım yok, zenginim.

ancak ülkedeki bu kısır durumu iki taraf için de şu şekilde izah ediyorum; "öyle göte böyle yarrak".