şükela:  tümü | bugün
  • bir adet recep tayyip erdoğan sözü.

ankara spor salonunda konuşan erdoğan; "biz eserlerimizle konuşuyoruz. siz neyle konuşuyorsunuz? başörtülü kızlarımın eğitim hakkını elinden aldınız. bizimle o kapılar yeniden açıldı. ayrımcılık yok, biz bütünleştirdik, onlar ayırdılar, aramızdaki fark bu" ifadelerini kullandı.

link

mağduriyet yükleniyor...
  • iş yine baş örtülü bacılarınıza geldiyse sizin işler bu sıra baya kesat.
  • oğlunda mı başörtülüydü de abd ye gönderdin okuması için diye sorarlar adama.
  • okudular da ne oldu? gittiler zikirmatik yaptılar, imam eriği ürettiler
  • eskiden mehmet ali erbil'in sunduğu değiştir diye bir şarkı yarışması vardı. yarışmacı, şarkı söylerken m.ali değiştir der yeni şarkı söylemeye başlardı
    bence artık reyiz'e de birilerinin değiştir demesi lazım.
    çünkü hep aynı laflar 16 senedir bıktırdı artık ...
  • akp'yide tayyibide sevmem ama geçmişte kemalist tayfa tarafından özellikle üniversite öğrencilerine başörtüsü zulmü yapıldığı gerçektir. o dönemin kemalistleri, yok siyasal simgeymiş falan ne argümanlar türetmişlerdi. başörtüsü dinin gereğidir, atatürk'ün annesinden tut neneler, annelere kadar başörtülüler siyaset için mi bunu takıyordu?

akp'yi iktidar yapanda bu yapılan haksızlıklardır. yıllardır bu yapılanların ekmeğini yiyorlar. denize düşen yılana sarıldı. bir başörtüsüne yıllardır ne islami değerler çöpe atıldı halk farkında değil.
  • 16 yıldır aynı muhabbet.
    mantıken akp seçmeninin de bundan sıkılmış olması gerekiyor!
  • bir rte kalıbı.

kalıp genelde "benim xxxxxx'lerimi yyyyyyyyyyy yaptılar" şeklinde olup mağduru oynayarak oy toplamayı amaçlamaktadır. olayın hangi tarihte kim tarafından nerede yapıldığı önemli değildir. çünkü onlar ayarlanır sorun değil.

zaten "bunlaarrrrr..." şeklinde başlayan bir ötekileştirme sözünden de samimiyet ve dürüstlük beklemek hayaldir.

hayırlı işler.
  • 16 yıllık iktidarı süresince yaptığı tek hayırlı hizmet bu olan recep tayyip erdoğan sözü.

eğitim hakkı elinden alınan o başörtülü bacılardan biriyle evli olan ve birisinin de abisi olarak, merak etme recepciğim bu saatten sonra o başörtülü bacıların herhangi bir hakkını ellerinden gaspetmek göt ister. çünkü gaspettikleri takdirde eşek değillerse insanlarda nasıl bir nefret hali oluşturduklarının ve oluşturdukları bu nefretin nasıl bir canavar yarattığının farkındalardır. tekrar benzer canavarlarla karşılaşmamak için memnun olmasalar da bir daha kimse senin başörtülü bacılarının eğitim hakkını elinden alamaz. bu konuda sana minnettarız ama bu hizmetinin karşılığını milyonlarca kat fazla şekilde on küsur yıldır aldın zaten, bence huzur içinde köşene çekilebilirsin.