şükela:  tümü | bugün
 • başarısız bir slogan. kürtaj yasağının onca trajik derecede sosyoekonomik sonuçları varken kadın bedenine yoğunlaşmak çok saçma olmuş.

  zöge: bir yanlış anlaşılma olmuş sanırım. demek istediğim, "doğmamış çocuğı, bir canlıyı öldürmeye hakkın yok" diye ortaya atılan asılsız bir iddiaya karşı savunmanın ana argümanının "benim bedenim, istediğimi yaparım" olması saçma. yani haksız bir argüman değil ortaya atılan ama sonuçta kulağa "bu benim bedenim, bozulmasın diye istersem içindeki canlıyı da öldürürüm" gibi geliyor. sen önce anlatsana bu adama bu embriyonun bilimsel olarak canlı bir insan olarak kabul edilmediğini, bu çocuk doğunca nasıl şartlarda büyüyeceğini veya muhtemelen daha çocukken bakımsızlık içinde öleceğini ve onlarca daha önemli* problemi. bu hareket başarısız bir muhalefet toplansın diye kürtaj yasakçıları tarafından doğurulmuşsa şaşırmam zaten..
 • demokrasi demokrasi diye diye kadınların, kendi bedenlerinin tasarrufunu elinde tutmalarına mani olmaya çalışan yoz-yobaz zihniyete "you shall not pass!" diye bağırmak gibi sanki. ama sanalda bağırmak işte.
  internetin en sevmediğim yanı insanların isyan güdülerini sanal yoldan tatmin etme, öfkelerini azaltma imkanı sunması. öfkesi azalan insan sokağa çıkıp yürüyüş yapmıyor. yapsa da iktidar köpeği haline gelmiş medya bunu olduğu gibi yansıtmıyor gerçi. nasıl bir şirkete geldiysek artık...
 • bi daha söylemiycem ya sonuna kadar okuyup anlayıp mesaj atın ya da çekin gidin.

  hükümetin kabul edilemez fikirleri gibi bunu da kabul etmiyorum. doğmasına 10 gün (hadi olmasın 1 ay) kalan çocuğun kürtajına da, bu kürtaj kararın sağlık problemleri vs mevzubahis değilse o çocuğun diğer ebeveyni olan erkeğe sorulmadan da alınmasına karşıyım.

  senin bedenin değil o, orada ayrı bir çocuk var. onun da bir bedeni var; sağlığını tehdit etmiyorsa, tecavüz vs gibi bir durum yoksa, keyfine öyle geldi diye, -belirli bir süreden sonra- o çocuğun üzerinde senin kadar söz hakkı olan partnerine, müstakbel babasına sormadan bakkaldan leblebi alır gibi aldıramazsın.

  bianet de saçmalamış.

  hükümetin istediği buydu; taraflaşmayı, ayrışmayı artırmak. böylece cepheleşmenin getirdiği mantıksız ortam içinde iki "taraf" da sadece karşı tarafın dediği olmasın diye uç fikirleri savunabilecekti.

  bu da o uç fikirlerden diğeri.

  benim spermim diye gidip karısını karnından mı bıçaklasın adam, var mı böyle bir mantık?

  ek: 35-40000 kişi arasında elbette bi kendini akıllı zanneden saftirikler çıkacaktır elbette ama, burada verdiğim örneklerden kastımın, zaten başlığın kendisi olan sözün üslup ve teknik olarak yanlışlığına açık ve net vurgu yaptığını anlamayan varsa tekrar vurgulamış olayım.

  bu kanun tartışılıyor, hükümet ne olursa olsun "kürtaja karşıyız" diyor, tecavüzden falan bahsediyor, siz de "benim kararım" diyerek ne olursa olsun "keyfinize", evet tam anlamıyla keyfinize göre davranacağınızı belirtiyorsunuz.

  ya kendinizi daha iyi ifade edecek, daha insan akıllı bir slogan bulursunuz; ya da böyle anlaşılmaya devam edersiniz.

  ek 2: 10 gün kala kürtaja müsaade var demiyorum, yapabilirsin de demiyorum. kanun sıfırdan tartışılıyorsa teknik olarak bahsedilen slogan limit belirtmiyor, her şekilde istediğimi yaparım diyor diyorum. cevapları kopyala yapıştır'la vericem bundan sonra, entry'den farklı bir şey demeyecek üstelik.
 • (bkz: sünnet)
 • bir kadının kürtajdan önce daha büyük bir tepkiyle tecavüz suçuna karşı kullanması gereken mottodur..
 • tecavüze uğrasaydı ve hamile kalıp doğurmak istemeseydi recep tayyip erdoğanın da kullanacağı cümledir!
 • forbidden bir sitedir.
 • recep tayyip erdoğan'ın kızı tecavüze uğrasaydı ve doğurmak istemeseydi kızının kullanacağı cümle olurdu.