*

şükela:  tümü | bugün
  • yapılmaması gereken kötü durumları savma, kabullenmeme için karşı atak cümlesidir.
    kışı seven insan modelinde görülür bu türlerden, berbere kafana göre kes diyebilen adam başlığında da rastlanmıştır. doğada serbest halde bulunabilir bu türlerden ürkütmeden yaklaşılmalıdır.
  • 8284 kadın çaylağın 8 mart'ta yazar yapılması hatasının ardından sözlükte neredeyse her başlık altında görülebilen kalıp.
  • sözlük yazarlarının bazı başlıklarda kendini reklam etme amaçlı kullandığı kalıp.
  • entrynin kalanını okuma tenezzülüne bile girmeden eksilememi sağlayan tek kalıptır. hayır, entryde kendisinden bahsettiği için değil, elbette öyle bi başlıkta kendinden bahsetmen tahmin edilemeyecek bir şey değil ama bir tanım olarak 'benim bu' ne kadar saçma lan.
    başlık: saçlarıyla oynanmasından hoşlanan kız
    entry: oha benim bu.
    oha? oha saçlarıyla oynanmasından hoşlanan dünyadaki ilk kız benim?!!!1!!! gibi bir oha mı?
    ya bırak. oha senmişsin o. hadi canım, hadi.
  • her başlık altında görmekten usandığım söz öbeği. hayır yalnzca bu entry girişini yapanlara kızmıyorum. onlara bunu yazdıracak başlığı açanlara daha çok kızıyorum.
  • bu aralar fena kıl olduğum söz öbeği. biri nerde sempatik bir tanım görse altına direkt "benim bu" yazıyor. e sikeyim seni. her bok sensin amına koyim. bize birşey bırakmadın.
  • yazanın ağzının burnunu kırmak istediğim kalıp.
  • başlıkta kendini bulmuş yazar beyanıdır...ha kızım afferim...seri eksi oy bombardımanına maruz kalasıca.
  • her gün duş almak, 1231923 boyunda yakışıklı erkek, son parasıyla yardım etmek, sokakta çaresizce miyavlayan yavru kediyi koruyup kollamak, şakacı ama mağrur, yakışıklı ama sadık vb. başlıkların altına hemcinslerimin kusarken kullanığı kalıptır.

beim bu benim benim benim bu benim beni de yazın!! bu ne lan entrylerin%80'i bu şekilde başlıyor.

hani nasıl olta bir anda sallanınca balığı yakaladığını anlarsın bende böyle sazan.avi başlığı altında ''benim bu bıdı bıdı'' görünce birilerinin yakalandığını anlıyorum.

ha bir de şey var sadece ''3 cm ile kaçırdığım'' , ''5 cm daha uzun olarak kaçırdığım'' asasfdsdsadffs!!

basıyorum eksiyi geçiyorum.
  • onu kullanmayan erkek, bunu kullanan kız başlıklarına genellikle yazarların giriş cümlesi.
    bu konularda ki basliklarda da hep aynı muhabbetler dönüyor. allah aşkına " benim bu " ile başlayıp kendinizi öven giriler girmeyin. ben ve bir çok yazar deli oluyoruz.