şükela:  tümü | bugün
  • cumhurbaşkanı tayyip erdoğan, partisinin grup toplantısında, dersim'de donarak yaşamını yitiren askerlere dair yaptığı açıklamada, 'benim dedem de sarıkamış'ta tüfeğine sarılı bir halde donarak şehit oldu. şehadetin içinde kurşunla şehadete yürümek de var, donarak yürümek de var' dedi.

yaşanan facialari araştırmak, hesabını sormak yerine, fıtrat ile açıklamak tam da bize özgü bir durum. dün madencilerin fıtratında bugün şehit olan mehmetciklerin. oysaki facialara/kazalara önlem almak yerine, sonuçlarına kaderci bir anlayışla bakmak bizi yine başladığımız yere götürüyor. olan yine bu ülkede garibanin çocuğuna oluyor.
  • "dedeni de al git" diyecek birisi çıkmadığı sürece beni ikna etmiştir.

küfürler üzerine gelen edit : şehit üzerinden sidik yarıştırmaya girip olayı normalleştirmeye çalışan her kim olursa olsun , benden bu tepkiyi alıcaktır.
  • keşke azcık susmayı bilse bazı konularda. herkes için daha hayırlı olur zira.
  • hayat.
  • kimse de ''ee o zaman sen ve ya senin evlatların neden donarak şehit olmuyor'' diye sormuyor.
    başkasının evladı üzerinden yapılan ucuz bir milliyetçiliktir.
    şehidin ailesine yapılmış bir saygısızlıktır.
  • şehitlik için vatandaşı gaza getiren, ne güzel şehit oldular diyen biri için şaşırtmayan açıklama.
  • senin dedenin donarak ölmesi ki kendi dedesi olduğunu hiç sanmıyorum, vatan evlatlarının, şu zamanda donarak ölmesini normalleştirmiyor denilesi.
  • benim (baba tarafından) dedemin ağabeyi de sarıkamış'ta ölmüş, kim bilir hangi şartlarda, ailesine haber bile verilmemiş. orada bir yerlerde kefensiz yatıyor hala. aradan 103 yıl geçti, askerin kaderi değişmedi demek.
    verilen paye ise, ne ihmalin üzerini örter, ne yüreklerdeki ateşi, ahı söndürür.
  • senin deden o şekilde şehit olduysa tamam hiç sıkıntı yok.

bu işin fıtratında bu var demesini de beklerdik halbuki.

sürekli bir geçmişten hikaye, yok efendim zamanında new york'ta da olmuş, şurada şu kadar kişi ölmüş, mö 300'lü yıllarda da maden kazaları olmuş falan filan.

adamlar donarak öldü, senin bakanın bilmem kaç bin liralık atkısıyla helikopterden izledi olay yerini. senin deden de takıyor muydu böyle atkılar? dedelerin değil ama torunlarının torunları takacak belli ki.