• bu ülke için ne yazık ki artık kullanamayacağım söz öbeği
  • muhtesem sarkilari olan muhtesem film. hasta yatagimdan kaldirdi resmen beni bugün. cem yilmaz yetenekli adam ya niye kendini sacma sapan filmlerle harciyo ki??
  • xanax gücünde şarkı.

dinlediğinde sanki gerçekten eyvallah deyince geçip gidecek gibi oluyor.
    ama geçmiyor.
  • kendini usul usul anlatan şarkı.
    şarkıdan ziyade, bugün bir inanç, bir felsefe, bir sevinç.

dünyanın gidişatından duyduğumuz kaygıdan hastalanmaya başlamışken, fantazi dünyalarının sınırlarını aşan kötülükler denizlerinde savrulurken, akşam haberleri mi daha kötüdür, cehennem mi? diye düşünürken, ahir ömrümüzün genç tarafını trafiğe kurban edereken, gündeme oturan koca koca kötü hikayelerden, haksızlık ve hukuksuzluktan burnumuzun ucunda dolanan ışıl ışıl iyilikleri göremez olmuşuz. şuracıkta belki bir günaydın ile günümüzü aydınlatacak biri, belki güzel dilkeleriyle içimizi ferahlatacak bir hikaye, belki bir dost el omuzda, var.

tatile açılan bir cuma günü bunu hatırlamakta mutluluk var.
  • kaç yıl geçti üzerinden hatırlayamıyorum bile ama hala bu şarkıyı dinlerken aynı şeyleri düşünebiliyorum. umudum kalmadı çoktan yine de bu şarkıyı dinlemek iyi geliyor.
  • her dağılma sonrası, yüzümde buruk bi gülümsemeyle dinlediğim şarkıdır... bazen işler kötü gider, bazen canımız yanar ama hep "güzel günler bizi bekler" diyince mazhar alanson, sanki değişeceğine inanır insan... yani en azından ben inanırım!
    tabi bir de "bu fırtına durulur mu, benden adam olur mu" soruları yankılanır zihinde...
  • ortalama dört senedir her şey üst üste geliyor, çoğu şey de yolunda gitmiyor. kafamın içindeki karmaşayı hiçbir ilaç şimdilik dindiremedi fakat yakınımda ki insanların yolunda giden bir hayatı var ve insanlar güzel haberler alıyor. bu güzel bir şey, birileri hala gülebiliyor önemli olan bu.

teşekkürler mazhar abi.
  • hayatta her zaman guzel gunlerimiz olmuyor ama biz insanoglu nedense herseyin gecici oldugunu unutuyoruz yani bu da gececek iyi ya da kotu. odagimiz, kotu yasadigimiz donem oluyor focus orada. sonra sorular neden? nicin? kime kizginim sana mi bana mi yoksa hayata mi?, neden kalbim aciyor bla bla bla.
    ben ıngiltere'nin cokta fantastic olmayan bir yerinde oturuyorum. bugun ise gelirken agaclarla kapli daracik yolda arabada bu sarkiyi ayarladim, yavas yavas gittim sincaplari dusundum. kendimden baska canlilari neden kendim kadar onemsemiyordum ki? sonra gunes burada cok olmaz ama bugun hava gunesliydi. cami actim derin nefes aldim. ve basladim hayatimda su donem bana zarar veren seyleri kafamdan teker teker silmeye. hani "eyvallah" dedim onlara geldiler uzduler ders verdiler ve artik ugurluyordum. sonra sunu farkettim bu donemin bana bir mesaji olmaliydi. onu dusunmeye basladim. kendimi hos tutuyorum spora basladim, psikiyatriste basladim hayatimda ilk defa. cunku tek servetim kendim.
    sevin kendinizi kimse sizi bu kadar sevmez, korumaz. yasadigimiz gunler sayili hissederek, severek, sahiplenerek, vazgecerek yasamasini ogrenelim.
  • adı insana huzur veren, sözleri insanı duvardan duvara vuran şarkı.
  • gitar kompozisyonunu ve icrasını aşırı beğendiğim mükemmel mazhar alanson şarkısı. üşenmesem gitarları deşifre ettikten sonra baştan sona çalıp söylemek istediğim şarkılar arasındadır.
hesabın var mı? giriş yap