şükela:  tümü | bugün
  • bişkek'te vuku bulan hadise;

siz buraya fetö terör örgütünün başını nasıl çağırırsınız? ya türkiye’yi ya da terör örgütünü seçersiniz. benim için müftülük bitmiştir. türkiye cumhuriyeti ile teröristi aynı yere koyuyorsunuz.”

türk büyükelçi, kırgızistan’da müftülüğün iftar programını bu sözlerle terk etti. fetö imamı orhan inandı’yı davetliler arasında görünce isyan eden diplomat cengiz kamil fırat, herkesin haklı olarak takdirini kazandı."
  • olayi mahalle kavgasina cevirmek yerine bir diplomat olarak "geregi en hizli ve agir bicimde yapilacaktir" deyip olay yerini terketse daha iyi olurdu.
  • kırgızistan yetkilileri gelse, "koskoca türkiye cumhuriyeti cumhurbaşkanı, fetö liderini nasıl övgü dolu sözlerle türkiye'ye davet edebilir?" diye atarlanıp ülkeyi terk etse haklı mıdır değil midir?

iki yüzlü bir tepki.
  • tavşan dağa küsmüş dağ demiş ki sen önce kendi tutarsız politikana bak götüm, demiş.
  • elçiliklerin içler acısı halini ortaya koymuş bir vakadır bu. elçiliğin yapması gereken, bu organizasyonlara fetöcülerin katılma riski olduğunu bilip önceden katılımcı listesi isteyip ona göre davete icabet etmeleridir. aynı olay, örneğin devlet erkanının ziyaretinde olsaydı daha beter sonuç doğururdu. sen orada devleti temsil ediyorsun, gideceğin yerde bir ağırlığın olsun. gitmeden evvel al davetli listesini ve o ülke birimlerine de ki; şu şu kişiler davetli olursa gelmeyiz. gerekirse de gitme bu etkinliklere. hem gidip hem de hesabı beğenmeyen müşteri gibi atar yapmak belki bu kişiye yakışıyor ama türkiye cumhuriyeti elçisine yakışmıyor.

bana elçini söyle, sana kim olduğunu söyleyeyim hesabı.

edit: imla