şükela:  tümü | bugün
  • duyarli insan modelinin basina kotu kotu seyler gelmistir.onu seven kisiye bu cumleyi sarfeder.
  • bir bergen sarkisi.aaahhhh ahh..

gozlerin nemli nemli
    basini hic one egme
    ayrilik olur degilki
    benim icin uzulme

bundan sonra adini kirk yilda bir anarim
    sende kaybettigimi baskasinda ararim
    benim icin uzulme benim icin uzulme

sevgim yasamaz hic
    baglamak bana duser
    bir omur harab oldu
    aglamak bana duser

bundan sonra adini kirk yilda bir anarim
    sende kaybettigimi baskasinda ararim
    benim icin uzulme benim icin uzulme
  • bergen ile ozdeslesmis bir light-arabesk sarkidir bu. gecenlerde adini animsamadigim bir bayan okudu ama rahmetli abla gibi tutturamadi
  • bir empati girişimi söz konusudur. hitap edilen kişinin, hitap eden için üzüntü duyduğu düşünülmüştür. kimin için üzüleyim, üzülmek şart mıdır, üzülmeden de yaşayabilir misin.... aslında zımmen üzüleceksen kendin için üzül mesajı da içermektedir.
  • biz söylersek arabesk olurdu. şimdi adına cover diyorlar. funda arar söylemiş son albümünde...
  • ilk olarak birkaç sene evvel fatoş adlı tek albümlük bir şarkıcının gayet güzel * biçimde tekrar söylediği ve benim de ondan keşfettiğim ancak funda arar(ki çok severim)' ın fazla mağrur kılarak içindeki boyun eğmişlikle mahçubiyeti yok ettiği şarkı.
  • ne zaman dinlesem canımı yakar bu şarkı...
    çocuktum, bir gözü sevdiği adam tarafından kör edilen bir kadın söylerdi bu şarkıyı...
    hikayesini teyzelerimden dinlesem de aklım almıyordu; sevdiği adam nasıl yapar böyle bir şeyi bir yanlışlık olmuştur diye düşünmeyi yeğliyordum. o vakitler sevdiğini, ölecek kadar sevdiğini söyleyen insanların zaman içinde azraile dönüşebileceklerini anlamaktan uzaktım; salt bu sebepten sanırım ismi bergen olan bu kadın bir turne dönüşünde yolda aynı seven adamın kurşunlarının hedefi olunca da hissettiğim üzüntü haricindeki diğer duygu neden ama olmuştu...

gözlerin nemli nemli
    başını hiç öne eğme
    ayrılık olur değil ki
    benim için üzülme

aynı şarkıyı bu kez funda arar okuyor, üstelik de çok başarılı bir cover; yine o çocukluk günlerine dönüyorum her seferinde; teyzemin anneannemin muhalefetine rağmen deliler gibi aşık olup sürekli bu tip şarkıları dinlediği günlere...
    benim için üzülme, mezarına yıldız yağsın bergen...
  • dinle dinle ağla. tekrar dinle tekrar ağla. cd bozulsun...sen hala ağla...