şükela:  tümü | bugün
  • bunu hiçbir ünlü veya siyasetçi söylemedi. dandik bir ekşi sözlük yazarı söyledi. şaşırmayın lütfen, çocuklarıma bakacak param olsa 10 çocuk yaparım. benim hepsine fazlasıyla ayrı ayrı yetecek sevgim var, ama param yok. afrika’da binlerce çocuk açlıktan ölüyor. bu ne aymazlık allah herkesin rızkını veriyor da fakirlerinkini pas mı geçiyor. lan asgari ücrette çalışan bi insan nasıl bakacak 3 çocuğa. bak şöyle düşünün: allah size asgari ücreti uygun gördüğü için siz de 1 çocuk yapın. belki de allah size 1 çocuk yapmanız için o ücreti uygun gördü. kader işte. yıpratmayın kendinizi.
  • bırak parayı pulu üstüne para veriyorlar yapınca; donörsen başarılı sonuçlar aldırmışsan hastane aynı baba kardeş için senle sözleşme imzalıyor. tabi seçilmek 10 binde 1 ve uzun eleme sürecinden geçiyorsun.
  • paran bitince çocukları öldürecek misin? sorusuna muhatap olabilecek kişinin beyanı.

çocuk yapmakla gelir düzeyi arasında ilişki kuranlar çok yanılıyorlar.
    çocuğun sevgiye ihtiyacı var paraya değil, sevebileceğiniz kadar çocuk yapın.
  • kaçına bakarsın sen bana onu de bakalım.
  • sevebilecegimiz kadar çocuk yapalım öneriye bak.
    ya bu çocuk sayısı konusu açılınca bir grup hep bebek kalacaklarını sanıyor anlamıyorum. büyüyor efendim ergen oluyor kurs istiyor, özel okul istiyor, sağlık sigortası lazım oluyor, yurtdışında dil eğitimi istiyor ve bir gün tüm bunları yapsaniz dahi kendisine iş bulamadınız diye size surat yapıyor üzüyor.
    bunlar yine iyileri araba iphone konusuna girmiyorum. benim şahsi fikrimdir para evlilik çocuk sayısı birbirinden bağımsız düşünülmeyen konulardır. ilk bir kaç yıllık romantizmin ardından er ya da geç bu noktaya geliriz. maalesef ülke bu şartlar bunlar.
    ha siz yapın efendim sevginiz yettiğince yapın bir ucu yurtdışına değmeyen yetersiz bir eğitim alan gençlerde lazım ülkeye atanamayan öğretmenler atanamayan ibbf mezunları listesi uzar gider. 30 yaşında 15 yıl mortgage kredisi ile 2+1 istanbul merkeze bir buçuk saat uzaklıkta ev almak için bankaya borçlanırken eski güzel hatıraları peşinat verir prensiniz.