şükela:  tümü | bugün soru sor
 • furuzan eseri.
 • füruzan'ın önce yazdığı sonra filmleştirdiği eseri..

  başrollerinde hülya avşar ve merhum yaman okay'ın olduğu film pek çok festivalde ödülleri ve parsayı toplamıştır ve haklıdır..

  zira hayli sağlamdır, ayrıca göz yaşartıcı bir filmdir: köy-kent arası ikilemde sıkışmış küçük insan motifi üzerinde temellenen bir ailenin, sinemaya meftun kızının hayal ve özlemlerinde hülya avşar pek aladır..

  ayrıca alakasız ama yine de (bkz: fazilet)
 • zuxxi'ye uye olduktan sonra sevdiginiz ya da sik gittiginiz vs sinemalari ekleyebileceginiz, sonra kisa yoldan ulasabileceginiz bolum.
 • yazar "furuzan" ve "gulsun karamustafa" hem yazmis hem yonetmistir.
  hulya avsar , yaman okay ve sema aybars basrolleri paylasirlar.
  yasamin gerceklerinden uzak olan kizimizin hayallerine sinema ve oynayan oyuncularda katilinca iyice bir spirutuel hayal ortami baslar.
  hulya avsar 1990 da bu filmdeki roluyle "sinema yazarlari en iyi kadin oyuncu odulu" nu almistir.
 • hülya avşarın sanat filmi çektiği kısa dönemin ürünü, yüzakı filmlerimizden. türk usulü kahirenin mor gülü, türk usulü what is the matrix deyu sorgulamak ve türk usulü hüzün.
  ayrıca;
  (bkz: fazilet)
  (bkz: ah belinda)
  (bkz: gölge oyunu)
 • sürekli sinema izleyerek yaşamın acı gerçeklerinden kopmaya çalışan yoksul bir genç kızın hikayesi anlatılıyor filmde. sinemada anlatılan dünyanın değil, içinde yaşadığı dünyanın kurmaca olduğunu düşünen bu kız (hülya avşar), bir gün izlediği filmlerdeki gibi güzel bir hayatı olacağına inanmaktadır. amma ve lakin, "kurmaca" hayatında karşısına çıkan "gerçek" aşk, o"na filmlerdeki gibi bir yaşamı olamayacağını hissettirince yine sinemanın büyülü dünyasına dönmeye çalışır. fakat, artık büyü bozulmuştur...
 • firuzanin kitabindan filme cektigi eserdir. kitabi okumadigim icin karsilastirma yapamayacagim ama teknik ya da finansal sikintilar disinda yazan ve ceken ayni kisi oldugu icin orjinaline oldugu kadar sadik kalindigini dusunuyorum. filmde uzerinde yeterince vurgu yapilmayan sey bence hulya avsarin sinemaya olan yonelisidir. boyle bir seyin seyirci farkindadir ama gosterilmek istenen bir olum kalim derecesinde sinemaya gitmek icin mevzu bahis duruma dusulmesi ise, dedigim gibi bence tam olarak verilememistir. bunlarin disinda film gayet guzeldir, oyunculuk konusundaysa "hulya avsar keske hep genc kalsaymis" dedirtmistir.
  ilgisiz not: hulya avsar'in cocuklugunda izlemeye gittigi yazlik sinema piano piano bacaksiz filminde cocugun supurerek para kazandigi sinemadir.
 • firuzan'ın en güzel kitabıdır,zevkle bir solukta okunur.filminde hülya avşar ve rahmetli yaman okay nefis bir oyunculuk sergilemiştir.çok güzel bir filmdir.
 • gulsun karamustafa firuzan ortak yapimidir.