şükela:  tümü | bugün
 • cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan'ın, avrasya islam şurası'nda sarfettiği cümle. gelecek günler adına umutlanmamı sağlayan cümle ayrıca. cumhurbaşkanı bir süredir bu mezhepçilik konusu hakkında radikal şeyler söylüyor, takdire şayan şeyler.

  benim ölçüm, eğriye eğri, doğruya doğru düsturudur. burada herkesin yanlışlarını defalarca söylüyoruz. ama doğru bir şey söylendiği zaman bunu duyurmak da boynumuzun borcudur.

  kur'an açık açık ''dininizi parça parça etmeyin'' derken, ''tefrikaya düşmeyin'' derken, islam dünyası'nın bugün paramparça olması düşündürücüdür. bilindiği gibi fetö denen oluşum da böyle bir mezhepçilik güden, kur'an müslümanlığı ile taban tabana zıt bir oluşum idi. umuyorum ki cumhurbaşkanı bu söylemlerinin arkasında durur ve bu görüşlerini muhafaza eder.

  kur'an ayetlerini kendi lehine yontan, ayetleri kafasına göre yorumlayan, cern deneylerine burun kıvıran şeyhçiler bakalım nasıl bir reddiye yap(a)bilecekler cumhurbaşkanı'na? bu konuda cumhurbaşkanı'nın, şahsım olarak arkasındayım. allah'ın ''mü'minler, müslümanlar'' olarak nitelediklerinin, kendilerine mezheplerler beğenmesi olur şey değildi zaten. umuyorum bu ortodoks düşünceler günün birinde yıkılır.

  haberi de vereyim de tam olsun.
 • (bkz: vahhabilik)
 • umutlanın umutlanın! o uyduruk darbe girişiminden sonra da "laikliğin değerini anlamaya başladı" diye umutlanmıştınız en son değil mi?

  bizim insanımızın adam olmayacağının, akıllanmayacağının kanıtı başlık.
 • rte'nin islamcı kesimi rahatsız eden sözü..

  ehli sünnet sevdalıları bu sözden son derece rahatsızlar. sünni olsun çamurdan olsun, şiaya ölüm haktır diyen sunnici tayfa bir yandan rte'ye taparken diğer yandan bu sözü taşıyamıyor. derinlerde çatlak büyük..

  edit: bir örneğini şuradan izleyebilirsiniz;
  https://m.youtube.com/watch?v=izx5jmtsla8
 • gene bitmek bilmeyen turk kurd laz alevi sunni sagci solcu .edirneden karsa sinopdan hataya muhabbeti
 • yine tribünlere karşı söylenmiş bir sözdür.

  halbu ki böyle bir şey de var:

  https://www.youtube.com/watch?v=chdx6labxpu
 • yaklaşık 15 yıldır söylediğim inandığım söz. rte'den duymak şaşırtıcı hatta hayret verici.
  düşünsenize ölünce "dinin ne" diye soruyorlar ve sen "müslümanım ve sünniyim " ya da "şiiyim" diyorsun. "excuse me?" diye bir cevap alman muhtemel.
 • sezara hakkını vermek hiç bu kadar koymamıştı bana.