şükela:  tümü | bugün
  • adana - ceyhan arka sokaklarında yaşayan insanları anlatan belgesel.

adana - ceyhan gettolarının hayatını anlatıyormuş. sinemalarda gösterime gireceği söyleniyor. fragmanı muhteşem olmuş.

buradan buyurun: fragman

youtube linki: fragman

edit: youtube linki eklendi.
  • merak uyandıran hikaye. fragman bile gettolara bakış açımı değiştirdi. umarım gösterime girer ve izleriz.
  • filme ingilizce bir isim verilmiş: my suburban stories. türkçesi, “benim varoş hikâyem.” belgeselin yönetmeni yunus ozan korkut bu durumu şöyle anlatıyor: “filmde çok fazla küfür, illegal anı, olay var. dedik ki, biz bunu türkiye’de bir yerde gösteremeyiz, başımız belaya girer. hatta filmdeki karakterlerin başları da belaya girer. o yüzden ingilizce bir isim koyalım, yurt dışında gösterelim, dedik. filmin adı o yüzden ingilizce. yoksa ‘triplerde’ olduğumuzdan değil.”

tamamını bulabilmek ve izlemek isterdim. tamamını nasıl nerede bulabilirim?
  • (bkz: bir gbt hikayesi)

şu aslan bulsam aslan beslerim diyen arkadaştaki hayatı siktir etmişlik...
    adam resmen yerli ve milli scarface amk...
  • *herzaman haklının yanındayız dayı. mesela sen olsan bu adamı işe alır mısın? ben de almam. ama işte bu adamın içini bilmiyon sen. bu adam melek:)

*boş bir hayatın içindeyiz. burdan kaçan burdan kurtulur. aslan bulsam aslan beslerim.

*fırıncıyı mı vurmuşlar. işte psikopat çok ya. eğitimsizlik.

*arkadaşlarımız öldü. peki vazgeçiyor muyuz? hayır. hızlıyız çünkü.

aklıma bir replik geldi;
    senin cehennem dediğin yer benim evim.

bir de bir dizide zengin bir kız babasıyla tartışıp gettoya taşınıyordu kirasını ödeyebilmek için. ilk gece korkuyordu ve oda arkadaşına yolda gelirken çok korktuğunu söylüyordu. burası güvenli mi diye soruyordu.
    burası bildiğim en güvenli yer. tanıdığım tüm yankesiciler burada saklanıyor diyordu diğer kadın...

güzel bir belgesele benziyor. sıcak ve samimi.
    samsun ve ankara versiyonunu da istiyoruz.
  • yönetmeni yunus ozan korkut filmin 22 eylül 2017'de vizyona gireceğini bizzat duyurdu.

hadi bakalım. biz mevzuya ayıkığız da türkiye ayıkmaya hazır mı bağaam? bir de merak ettiğim o kadar gayri meşru mevzunun anlatımını tüm türkiye'ye naasıl izlettirecek merak ediyorum. çok bomba sahneleri kesilmek zorunda kalacak bence...
  • fragmanindan anlasildigi kadariyla gaspcilari, hirsizlari, psikopatlari yani bilimum sucluyu güzelleyen bir belgesel. umarim bu insanlar masumlarin degil de sadece suc ve suclu sevicilerin canilarini yakar.
  • ilgi çekici görünen fragman.
    yalnız ben ısrarla bim' de kıç açan hanfendi ayarında hanımların da olduğu belgeseller izlemek istiyorum. favorilerim şimdiden ak saçlı muhtar (amca gibi) teyze ve açık havada koltukta bir morpheus bilgeliğinde oturarak kurt kuş her mahlukatın yanında "bir erkek bir de dişi aslan" beslemek istediğini söyleyen beyefendi olacak gibi duruyor. telefoncu rapçi de iyi görünüyor. türkiye içinde türkiye, şehir içinde şehir, hayat içinde hayat var, bu belgesel onu anlatıyor. mutlaka izlemek istiyorum.