şükela:  tümü | bugün soru sor
 • artık olmuştur, acil serviste çalışan bir doktor arkadaşıma benim vergimle maaş alıyorsun diyen insana 6200 tl ceza vermiş mahkeme artık emsal karar olarak kulkanılabilecek bu sonuçtan sonra bakalım vergi bile vermeyen adamlar doktorlara bu sözlerle yürüyebilecek mi
 • kesme işaretinin suçu ne?

  tanım: çok güzel karardır. doktor değilim ama ağzı köpürerek sövenlere, doktora kıyanlara, nefsine uyanlara karşıyım.
 • şu an için nette kaynak yeniasır olarak görünüyor. yalan olma ihtimali çok yüksek.
 • hurriyet'te gördüğüm olay.
  --- spoiler ---

  haber de şöyle:
  dokuz eylül üniversitesi hastanesi acil servisi’nde 2016 yılında meydana gelen olayda, y.k., rahatsızlanan eşi c.k.’yi hastaneye getirdi. bir süre sonra eşiyle ilgilenilmediğini düşünen y.k., acil serviste görevli doktor kaan ataman ile tartışmaya başladı. tartışma sırasında y.k., iddiaya göre, ataman’a "sen kimsin? seni çok pis yaparım. benim paramla maaş alıyorsun" dedi. tartışma sonrasında sağlık çalışanlarına karşı şiddetin önlenmesine yönelik 'beyaz kod' uygulandı, doktor ataman y.k.’den şikayetçi oldu. y.k. hakkında, ‘hakaret ve basit tehdit’ suçlamasıyla kamu davası açıldı.

  izmir 18'inci asliye ceza mahkemesi’nde görülen davanın karar duruşmasına sanık y.k., şikayetçi olan doktor kaan ataman ve tarafların avukatları katıldı. üzerine atılı suçlamayı kabul etmeyen ve sadece serzenişte bulunduğunu öne süren y.k., "ben doktora hakaret etmedim, tehditte bulunmadım. sadece bizim verdiğimiz vergilerle bize hizmet etmek zorundasınız, diye serzenişte bulundum. beraatimi talep ediyorum" dedi.

  mahkeme heyeti, 'tehdit' suçundan delil yetersizliği dolayısıyla sanık y.k.'nin beraatine karar verdi. y.k., hakaret ettiği gerekçesiyle 304 gün hapis cezasına çarptırıldı. cezanın 2 yılın altında olması nedeniyle 304 gün hapis cezası 6 bin 80 liralık adli para cezasına çevrildi.

  sanık y.k., karara itiraz etti; ancak üst mahkeme, itirazını reddetti.

  'karar emsal niteliğindedir'

  doktor kaan ataman’ın avukatı gonca karakaptan, mahkemenin verdiği kararın emsal niteliği taşıdığını belirterek, "daha önce de karşılaştığımız olaylarda ‘benim vergimle maaş alıyorsun, senin maaşını ben ödüyorum’ şeklindeki söylemler yargıtay’a göre hakaret sayılmıyordu. bu tarz olaylarda beraat kararı veriliyordu. ancak bizim davamızda çıkan karar, emsal niteliğindedir. artık kimse bu söylemlerde bulunup hakaret edemeyecek" dedi.

  http://www.hurriyet.com.tr/…ti-agir-fatura-40841339
  --- spoiler ---
 • süper olay. darısı, işini yapmaya çalışan memura saldıran herkesin başına. ömrü hayatında bir kere bile vergisinin nasıl harcandığıyla ilgilenmemiş tiplerin, doktor ve ya öğretmen görünce aslan kesilip, konu polise ya da siyasetçilere gelince kedi yavrusuna (pussy) dönüşmesinin sebebinden de birkaç doktora tezi çıkabilir diye tahmin ediyorum. (sebep acaba doktor ve öğretmenin savunmasız olması mı?)
 • bele haberciliğin içine soxam.

  bu ne lan? doktorun adı açık açık yazılıyor itin adı kodlanıyor.

  sana oksijen veren ağacın yaprağını silkeyim hürriyet.
 • (bkz: ananın am ı)