şükela:  tümü | bugün
  • bir an uzun suriye savaşı için benzetme yapayım derken ağır sıçtı zannetmiştim, bundan uzun yıllar önce sıçılmış olan bir şeyin sözleriymiş.
  • kafayi yemis lan bu.
  • (bkz: abov)

şahsi kanaatim bu kadar bacak arası hakkında kafa yoran adamdan lider mider olmayacağıdır.
  • hdp li kamillerin neden bu kadar sevgi pitircigi oldugunu gosteren sloganimsi sicmik.

lan sunun pesine takilan adamda sike surulecek akil yoktur.
  • resmen türk erkeği lan bu (bkz: apo türkmüş)
  • televizyonlarda nasıl kesif bir kara propaganda yapıldığını ortaya koyan liderimsi. televizyonlarda bas bas bağırmadılar mı? apo bilmem kaç cilt kitaplar okuyor, ideoloji yürütüyor, karar mekanizması kendisi, liderlik özellikleri var, çözüm üretiyor falan diye.

lan bu adını söyleyebilse, ben bunu okur yazar sayarım. iki lafı bir araya getiremiyor, ideoloji yürütüyormuş. yok efendim kitap okuyormuş. cin ali okuyan çocuklar kadar çapı yok lan.
  • kürtlerle hiç bir alıp veremediğim yok; istediklerini düşünebilirler. ben bambaşka bir noktada eleştiri yapacağım.

daha dün sözlükte bu adamın okuduğu kitapların bir listesi paylaşılmıştı. şu youtube'daki videolarına bir bakın. sizce tek bir düzgün cümle bile kuramayan bir adam o kitapları okumuş olabilir mi? daha doğrusu o kadar kitap okuyan bir adamın cümleleri bu şekilde olabilir mi? hepsini mi hapiste okudu bu adam o kitapların? iyi lan o zaman adama kitap okuma alışkanlığı kazandırmışız. son durum ne acaba? 3 kelimeden oluşan cümleleri düzgün kurabilir hale gelmiştir umarım.

tanım : yarısında çıktığım video.

edit: lütfen ama lütfen ankara siyasal ve istanbul hukuk'ta öğrenci olarak bulunmuş bir adamın konuşamamasını türkçe ve kürtçe dillerinin farklılığı üzerinden savunmayın bana.
  • lider, muhtesem insan, buyuk komutan, unlu dusunur gibi degil de bi cocuk gibi heyecanliydim karsimiza gibisinden biseyler dedi ya. ıste oyle.

tanim: afrika da yakalanan muhtesem buyuk lider

teallam ya
  • kürtçe konuşsaymış keşke ,en azından bir şeyler anlatıyor sanırdık.
  • ekşiciler apo'yu aşağılamak ve küçümsemekle büyük hata yapıyorlar. tahkir etmekle muhatabını kendinden ayrıştırır ve yabancılaştırırsın ve onu savunma pozisyonu almaya mecbur bırakırsın.

kürtçe, hint-avrupa dil grubundan, türkçe ise ural-altay dil grubundandır. dolayısıyla anadili kürtçe olan birinin sonradan türkçe'ye intibak etmesi zordur. biz de ingilizce öğrenmekte çok zorlanmıyor muyuz? türklerin dil konusunda sadece tek avantajı var, o da çok çeşitli dillerden kelime devşirdiğimiz için hançeremizin gelişmiş olması ve telaffuz konusunda pek sıkıntı çekmememizdir.

apo, tanrıcılık oynayan, kendini peygamberlerle kıyaslayan, dark side(karanlık yüz) yolunda deccallaşmış bir figürdür. adamın yaptığı tahribatı göz önüne alırsanız, asla küçümsenecek biri değildir. aksine son derece tehlikeli bir yılandır.

kürtler bir deccalın peşine düşmüş gidiyorlar.. ama bilmiyorlar ki, o yol cehennemin en dibine çıkıyor.

peki allah neden bize böyle bir bela verdi ve bu deccalı bize musallat etti?

çünkü bu alemde işleyen kural şudur,

kim ifrata düşerse ona zıttı(tefrit) musallat edilir. bu haddi aşmanın otomatik gelen bir cezasıdır çünkü allah seri-ul hisab'tır(hesapları çabuk görücüdür)

kemalizm, içine düştüğümüz bir ifrat halidir.