• dünyada belki çok az vardır bunu söyleyen, ama benim içi radio tarifa, yanıma tek albüm alsam alacağım gruptu. o kadar severdim.
    benjamin escoriza da, sesini daha ilk duyduğum andan itibaren beni yüreğimden yakalamış ve halen daha bırakmamış sesin sahibiydi.
    radio tarifa dağıldıktan sonra escoriza iki albüm yapqmıştı, ama radio tarifa gibi olamamıştı.
    bu yüzden belki de fazla takip etmedim. şevval sam ile bir çalışması oldu arada, onu biliyordum.
    ama böyle ölümcül bir hastalığa yakalandığından haberim olmamıştı.
    ne büyük acı.
    ne büyük bir kayıp!

2003'te sooğuk bir istanbul kışında, grup ile birlikte kendisini neredeyse yüzyüzeyken dinleme şansım olmuştu.
    ne büyük bir şanstı o.

konser hakkında yazdıklarım ile anayım kendisini.

1997'deki konserlerinden sonra istanbul'da verdikleri ikinci konserdi.
    7 yıl aradan sonra abiler kendilerini tekrar gösterdiler bize, hem de ne göstermek!
    konserde üç albümlerindeki hemen hemen tüm şarkıları söylediler, aynı zamanda yeni albümlerinden dört parçaya da yer verdiler.
    stüdyo kayıtlarına hayran olan bizler, konser başlarken belli bir miktar hayal kırıklığına hazırdık, canlı performansları stüdyoyu yakalayamaz belki diye.
    ancak gördük ki abiler orta yaşlarına rağmen deri pantalonlarını çekmişler, deliler gibi çalıyorlar, söylüyorlardı.
    bilindik şarkılarına kattıkları emprovizasyonların yanı sıra müthiş enerjileri ve tempolarıyla da alıp götürdüler.
    maslak venue, aslında yapılan müziğin kültürüne uzak bir yer olmasına rağmen bir kaç şarkı sonra herkes havaya girdi.
    belki de hemen hemen tüm seyircilerin memnun ayrıldığı nadir konserlerden biriydi.
    müzik zevki tabi ki görecelidir, ancak öyle anlar vardı ki konserde,
    "gerçek müzik bu olmalı, diğer her şey bunun gerisinde kalır" diye düşündürdü bizleri.
    'gerçek olamayacak kadar güzeldi' sıfatını sonuna kadar hak etti konser.
    sağolsunlar, yine bekleriz.
    bu yıl daha güzel bir konser olmaz.

• 9 mart'ta bu dunyadan gocup gitmisler kervanina katilmis. huzur icinde yatsin.

http://worldmusiccentral.org/…njamin-escoriza-dies/
  • radio tarifa'nın büyülü solisti. en hareketli parçalarda , en eğlenceli duyulan melodilerde bile sesindeki hüzün insana hayatı sorgulatıyor.
  • wiki'ye göre çingeneler tarafından büyütülmüş flamenko ozanı. toprağı bol olsun.
  • radio tarifa grubunun solisti, söz yazarı, üç kurucusundan biri ve sahnedeki enerjisi.
hesabın var mı? giriş yap