şükela:  tümü | bugün
  • bana yakın geldin dedi, sevdi.
    bana yakın geldin dedi, vurdu.
    adlarını sordum insan dediler.

--- özdemir asaf ---
  • nevin sen gibi albumunden bir parca.albumde ikinci sirada bulunmakta.
  • "kim demiş aşıklar hep mutlu olurlar diye
    hesapsız seveceksin, canın ağzına gelse de
    vururken yalnızlık yüzüne
    sen pay edersin gönlünü onlarca hüzüne"
  • (bkz: benimsin)
  • rüya anlatilirken sik sik basvurulan kalip. illa ki örnek de verecek olursak, söyle oluyor: "bi eve giriyorum, bi bakiyorum adamin biri hem yemek yiyor hem de gitar caliyor, sonra babasi gelip onu azarliyor, bagiriyor, sonra adam kendini camdan asagi atiyor, sonra bi bakiyorum o adam benmisim, asagi düsüyorum, tam düsecekken uyaniyorum..." bu kalip bize aslinde ben denen seyin ne kadar sik yer degistirdigini de anlatir, yani bir an birine bakiyorsunuz can sikici bir sey yapiyor sonra bir bakiyorsunuz megerse o sizmi$siniz. bilincaltiyla ilgili bir mesel var demek ki aslinda. ne sikim bir cins bu insan denen $ey be. ordan oraya sürüklenen huzursuz bir ruhum ben necla. ancak bir benzerim öldürebilir beni biliyorsun. ya evde yoksam. (bkz: im going slightly mad)
  • içimde kaleler inşa ettim kırılmamak adına
    harcına göz yaşı döktüm daha da sağlam olsun diye
    şimdi yarattığım zindanlarda ışıksızım

ben bir şarkı yazsaydım eğer, tam da bunu yazardım dedirten, ne bir eksik ne bir fazla nev şarkısı.
  • sıradan olmayı beceremeyen insanların acılı ağıdı
  • herşey çok güzel olacak filmini hatırlatıyor insana. mazhar alanson siyah giymiş nev, cem yılmaz da hawai gömlek giymiş nev.

di mi?

şarkı çok başarılı o ayrı...
  • ben de bir sarkı yazsaydım eğer* tam da;
    "benmişim kendimden bir korkak yaratmışım
    kendimi korurken en çok ben ürkütmüşüm
    benmişim kendimi savunurken en çok hançerleyen"
    yazardım dediğim,beni bana ben gibi anlatan nev sarkısı...