• yok arkadaş olmuyor. ne tiesto ne armin ne de paul van dyk bu adamın yerini tutmuyor. ne yaparsam yapayım vazgeçemiyorum ben benny'den özellikle de eski şarkıları yok mu işte onlar gibisini ne kendisi ne de başkası yapabildi bir daha.

(bkz: able to love)
    (bkz: time)
    (bkz: illusion)
    (bkz: turn me up)
    (bkz: moby-beautiful)
    (bkz: love is gonna save us)
    (bkz: hit my heart)

var mı bu şarkılar gibisi? yok.

kendisinin müziği ilk, tek ve son olmuştur. ondan sonra gelenler bu müzik türüne yaklaşamadılar bile.
  • şu aralar hayatını dj'lik yaparak kazanmakta olan italyan müzisyen. robot sesli vokalistleri ve kullandığı oldschool synth sesleri ile oldukça kendine has bir tarz yakalamış takdir edilesi bir adam. gelir bir gün buralara da*
  • love is gonna save us, rumenian, illusion ve daha bir çoklarıyla benim için ayrı bir yere sahip, bence müzik dehası.

edit: parça önerilerine açığım. yeşil lütfen.
  • 80'li yılların sonunda mesleğini icra etmeye başlamış dj.

italya'a o dönem haftada 3 plak almaya gücü yeten benny, 70'lerin sonunda açılan marabu isimli diskoya gider. bu disko, yaşadığı bölgedeki en önemli diskodur. 15 yaşından itibaren her pazar öğleden sonra bu diskonun yolunu tutar ve dj'leri izler. marabu'da dj'ler hemen her telden tarzı çalarlar.

başka bir iş icra etmek o'nun için, sevdiği iş dışında bir iş icara etmek anlamına gelmektedir ve o dönem italya'da "ben dj'lik yapıyorum" deyince, "tamam da asıl işin ne?" diye sorulmaktadır. ama benny vazgeçmez.

ilk olarak marabu'da çalar. mekanın ana dj'i olan daniele londra'ta taşınınca benny bu mekanın has dj'i olur. ilk kez burada 2000 kişinin önünde iyi bir ses sistemi ile çalma deneyimini yaşar. o dönemin ekipmanlarına zarar vermemek için basa ve tize ayar vermeyi bu mekanda öğrenir. benny, prime zamanlarında da daniele davoli ile track paylaşacak ve görüşecektir. hatta ilk kez daniele'e "kuzenimle birlikte ben de track yapmak istiyorum" der.

prodüktörlük kariyeri kuzeni alle benassi ile başlar. alle, benny'nin müzik okulu okuyan kuzeni ve aynı zamanda üst kat komşusudur. ergenliğinden itibaren prodüksiyonu beraber deneyimlerler. alle sabah okulda iken benny geceleri kulüpte çalmaktadır. gündüz alle okulda öğrendiklerini deneyimlerken, benny uyuduğu için sesi kısmak zorunda kalır.

bir gün alle, benny'ye "gel bilgisayar alalım" der. 96 yılında ilk bilgisayarlarını alıp işi bir adım öteye götürürler. 1mb ram'i olan ilk bilgisayarları atari 1040st ile bu işlerin nasıl yapıldığını deneyimlemeye başlarlar.

2000'li yılların başında reggio emilia & alfredo larry pignanoli ile hayatları değişir. "off limits" isimli çalışmada ilk kaydettikleri parçalar ile yer alırler. 2003 yılında ilk major çalışmaları olan hypnotica ortaya çıkar ve italya'nın dışına taşarak "benassi bros" olarak tanınır hale gelirler.

benny, superstar olarak kendini kanıtlamış, ek olarak t-pain & jean-baptiste & skrillex gibi isimlerle birlikte çalışmış, grammy kazanmıştır.

hala adı anıldığında birden çok jenerasyon için efsane olarak hatırlanmaktadır.
  • kendisinin, inanması zor ama house music isimli bir şarkısı da vardır.
  • satisfaction klibi titreyen popolar, bıngıl bıngıl memeler ve kıvrım kıvrım kıvrılan beller yüzünden her ne kadar kadın vücudu ön planda tutulmuş bir klip olarak görülüp, değersiz bulunsa da; aslında müthiş bir konsepte ve müziğin ritmine çok başarılı bir uyuma sahiptir.

özellikle şarkının ikinci patlama noktasında (klibin 1:50'sine denk gelir aşağı yukarı) tüm hatunların müziğin yoğunlaşmasına paralel dört bir yandan bıngıl bıngıl titremeleri unutulur mu a dostlar?

yapanın testislerinden öpenzi.
  • ilk başta marslı müziği yaptığını düşündüğüm ama vokaller girince emin olduğum adam. çılgın atılır, çılgın dans edilir.
  • satisfaction isimli harika sarkinin yaraticisi.
  • ilk önce satisfaction ile iyi bir çıkış yakalayan bu şarkıya manyak bir klip çeken italyan dj şimdi de love is gonna save us ile en tepeye tırmanıcak gibi gözüküyor. kesinlikle dinlenmesi gerekir şiddetle tavsiye edilir.
  • bir adet hayvani kick ve bir adet zottorttt bass sesi üzerine iki albüm yapan adam. ticari başarı mucizesi hödösü.
hesabın var mı? giriş yap