• ege kimya mühendisliğinin süper bi hocası, amatör(para almadıı için) bir psikanalist, ana dili
    ispanyolca olmasına rağmen müthiş ingilizcesi ve türkçesi ve etkili retoriği ile öğrencilerin
    sevgisini kazanan kendine has kişilik. matematiğin farkındalığını yaşatan, epistemoloji dersleri veren, ve verdiği seminerlerin hiçbirinden para almayan paylaşımcı insan. kıvılcım'da(büyük parkta bir meyhane) demlenmeyi çok seven beno kryel aynı zamanda da öğrencilerinden kendine adıyla hitap etmesini ister. tabi bu da lisedeki disipline edilmiş öğrencide belli bir süre bir direnme yaratsa da bu olaya alışılır, çok da rahat olur. bi de beno kuryele gıcık olan öğrenci profili vardır ki bunlar denyonun önde gidenleridir. muhafazakar ve fundementalist olan bu kişiler sağda solda fıtı fıtı konuşurlar. kafalarına şemsiye sapıyla vurmak ve bu arkadaşları etkisiz hale getirmek duyarlı vatandaşların ve sivil toplum örgütlerinin boynunun borcudur.
  • her hafta haberekspres'te matematik uzerine guzel makaleler yazan, akademik kariyerin sırca koskune saklanmaktan zıyade keyifli konferanslar duzenleyerek bıldıklerını ogretı yoldaslarına aktaran, bilgi aşığı profesör.
  • aşkın türevleri diye bir konuşması vardı bu adamın ilginç şeyler anlattıydı...
  • calculusa bakış açınızı değiştirebilen nadide insanlardan.
  • nietzsche nin adını dilinden düşürmez.
  • dokuz eylül universitesi matematik bölümünde, " mathematical modelling and its philosophy " isimli dersi vermektedir su sıralar... görüntü olarak steven spielberg' in kopyasıdır. ispanyolca ve ingilizceyi anadili gibi konuşur. kendisine yalnızca beno denmesini ister. dersi anlatısıyla, karakteriyle, entellektüelliğiyle farkını acıkça belli etmektedir. neden son sınıfta karşılaştım ki bu adamla diye soruyor insan kendine, böyle bir bilim adamını tanıyınca. dinlemek lazım, tanımak lazım, öğrenilecek çok şey var benodan...
  • aşmış psikanilist matematikçi felsefeci profesör. bu sene kendisinden aldığım diferansiyel denklemler dersine hiç gitmemiş olmam yüzünden, yurtdışından olmamdan mütevellit giremediğim mid-term için make up yapmaya pek gönlü yoktu. ama yine de son bir şans verdi. önce beni yaptığı quiz'de sınadı, ve notumu beğenmiş olmalı ki make up yapmaya karar verdi. işte böyle de kral bir adamdır beno kuryel.

(bkz: ne hoş)
  • her yilba$inda, ya da dogumgününde kendisini kutlayanlara;
    "cocuklar ben zamani yillara bölmüyorum, kutlanacak bir $ey göremiyorum" diyen profesör.
  • kendi hocam olmasa da difarensiyel denklemler dersi sayesinde kendisiyle konuşma fırsatı bulduğum hayatımda gördüğüm en iyi hoca ve insanlardan biri. öğrencisi olmamama rağmen difarensiyel denklemlerle ilgili bir soruma cevap arayıp yardım eli uzatmıştır. ayrıca sadece ben değil birçok arkadaşıma da yardım etmiştir.
  • bir arkadas, arkadasin sevgilisi ve de beno kuryel guzel bir haftasonu cesme'ye gitmek icin sozlesirler. arkadas uyanir, kiz arkadasini arar ve sunu dinler: nerdesin sen, biz benoyla seaside dayiz, gunesleniyoruz, sen yoksun! arkadas isik hiziyla yol alir. zira beno, bir o kadar hizlidir!
hesabın var mı? giriş yap