• ben's cookies seklinde yazilan, yeryuzuzundeki en inanilmaz kurabiyeleri yapan yer. genellikle pasajlarin icinde ufacik dukkanlari oluyor ve kurabiye basina £1 aliyorlar ama her defasinda ikinci kurabiyeyi almamak icin kendinizi zor tutuyorsunuz.
  • asla bir tanesi yetmeyen ve kutuyla almayı gerektiren, lezzetiyle adamı delirtebilecek muhteşem kurabiyeci . londra da rejim yapmayı imkansız hale getiren en önemli unsur.
  • son derece işlek ve kozmopolit bir caddede ufacık bir köşede duran kurabiyeci.ve kapısında tam 15 kişilik kuyruk mevcut.tabii hemen kuyruğa dahil olunur ve bugüne kadar yenilen en güzel kurabiyeler alınır.özellikle triple chocolate ın içinden fışkıran sıvı çikolatalar yerken yüzünüze bulaşır ve mutluluğun verdiği gülümsemeyle karışır.
  • küfür ederek övmek istediğim bir kurabiye dükkanı... düşünün kurabiye bu, ama insanda böyle bir duygu yaratıyor.

nefis.
  • filtre kahve yaninda en süper giden kurabiyelere sahip kurabiyeci.covent garden bir cok seyi ile unlu olabilir ancak ben's cookies bambaska. ilk magazasi 1983'te oxford'da bulunan covered market'ta acilan ben's cookies'in 5i londra'da olmak uzere toplam 10 magazasi var.
    15 cesit kurabiyeleri arasında favorim cranberry & beyaz cikolata.zaten onunden gecerken kurabiye kokusu sizi magazaya dogru surukleyecek ancak onunuzde bir kuyruk gorurseniz umidinizi yitirmeyin, kesinlikle beklediginize degecektir
  • kurabiyelerinin icinde kesin bagimlilik yapan bir madde var, veya malzemeler pisince bagimlilik yapan bir seye donusuyor.

sabahin korunde insanin aklina kurabiye gelir mi? kesfettim kesfetmez olaydim, hergun en az iki kurabiye yemeden olmuyor. kaloriler aldi basini gitti. yemiyecem bu son diyorum, gun geciyor tadi aklima geliyor. beyinde yer olusturdu, evet beynimde noro-kurabiye dokusu olustu.

sakin gitmeyin, denemeyin. kotu yola dusunce geri donusu yok.

kurabiye... kurabiye... kurabiye...
  • internetten onlarca tarifini izleyip, en sonunda evde yapmaya karar verdim. her şeyi kitabına uygun yaptım ama fırından çıkardığımda devasa, yekpare bir kurabiye görünce (tek seferde hepsini pişireceğim diye) çok sık dizdiğimi fark ettim. şu an evimde rekorlar kitabına girecek büyüklükte bir kurabiyem var. kapının girişine paspas olarak kullanmayı düşünüyorum. bu arada ben's amına koyim.
  • londra'ya gidenlerden istenecek şeylerin başında gelen, 14 farklı çeşide sahip olan kurabiyeci. tazesinin, sıcak aldığınızın üzerine elbette yok ama birkaç gün tazeliğini koruyor, lezzetinden bir şey kaybetmiyor. fıstık ezmelisine ölünür. kutu kutu alıp saklanması gerekir.
  • özlenendir.

olsa da yesek çayın yanında :(

not: beyaz çikolatalısı müthiştir.
  • ingiliz milletinin bakery hususunda ne kadar maharetli olduklarının en güzel örneklerinden biri. bunun portakallı-çikolatalı olanına tam olarak ölünür. yerken suratım farkında olmadan şekilden şekile giriyormuş öyle diyorlar. yolunuz falan düşerse lütfen deneyin, lütfen.*
hesabın var mı? giriş yap